Rüyada taş görmek

Rüyada taş görmek
Rüyada taş görmek, gerçek benliğinizi; varlığınızın temel ve kalıcı merkezini simgeleyebilir.

Rüyada çakıl taşı görmek
Rüyada çakıl taşı görmek, şahitlik etmeye, sıkıntıya, şeytan taşlamaya, ilim ve şiir öğrenmek isteyene ve üzüntüye yorumlanır. Rüyada çakıl taşı görmek, sıkıntılı bir hay­ata işarettir ve günahlardan tövbe etmek için ikazdır.

Rüyada küçük çakıl taşı görmek
Rüyada küçük çakıl taşı görmek ve bu taşları maymun, karga, aslan cinsinden hayvanlara attığını görmek, gelecek ilk hac ayında hacca gideceğine yorumlanır.

Rüyada çakıl taşları görmek
İbn-i Nablusi’ye göre: Rüyada çakıl taşları görmek, kalabalık şekilde erkekler ve kadınlara, sayılmış paralara, ilim ve şiir öğrenmek isteyene, sıkıntı veren şeyleri ezberleyip sıralamaya, hacca, şeytan taşlamaya, üzüntüye ve iftiraya işarettir.

Rüyada taştan baldır görmek
Rüyada taştan baldır görmek, uzun ömüre, mala, zenginliğe yorumlanır.

Rüyada ellerinin taş olduğunu görmek
Rüyada ellerinin taş olduğunu görmek, işinizin güçleşeceğine yorumlanır.

Rüyada yortulmuş taş görmek
Rüyada yortulmuş taş görmek, kiremit veya tuğla gibi, her türlü korkudan emin olmaya, çevreniz tarafından itibar göreceğinize, ilim sahibi alim kimseye işarettir.

Rüyada yuvarlanan taş görmek
Rüyada yuvarlanan taş görmek, taş (benliği simgeler) yosun tutmadan kendi yoluna ilerler. Burada dikkat edilmesi gereken yol üstündeki derslerin kaçırılmayacağı bir hızda derlenmesidir.

Rüyada dikilmiş taşlar görmek
Rüyada dikilmiş taşlar (Dolmen ve menhir gibi) görmek: Doğal tapınmayı ve ilkel toprak dinlerini simgeler. Aynı zamanda taşların şekline bağlı olarak daire, haç ya da çarkı da simgeleyebilir.

Rüyada su tarafından ortası oyulmuş bir taş görmek
Rüyada su tarafından ortası oyulmuş bir taş görmek, iyi şansın habercisidir. Finlandiya’da dikilmiş taşların bulunduğu yerden alman ve sa-vio olarak adlandırılan böyle küçük taşlar tılsım olarak taşınırdı.

Rüyada kayalık görmek
Rüyada kayalık görmek, bir çeşit engel rüyasıdır. Yola devam etmek için kayalar arasında bir geçit bulmalı ya da bu konudan kaçınmamak için kayalara tırmanmaksınız. Ancak kayanın yolunuza iyi bir amaçla, örneğin sizi bir uçurumdan korumak için de çıkmış olabileceğini unutmayın.

Rüyada fosil görmek
Rüyada fosil görmek, kendinizin, başkalarının ya da bazı olayların gelişme evrelerini simgeler. Başka bir yoruma göre dünya ile insanlık arasındaki tarihsel bağlara yorumlanır.

Rüyada sabır taşı görmek
Rüyada sabır taşı görmek, doğu’da bilgeler öğrencilerine çalışmayı taşların büyümesini seyrettirerek öğretirlermiş.

Rüyada taş sektirmek
Rüyada taş sektirmek, benliğin çocukluğa doğru serbest bırakılması olarak yorumlanır. Taşın kaç kere sektiğini sayın, bunun sayısal, anlamı olabilir. Ya da rüyanız içimizdeki çocuğun boş zamanın tembellik olmadığını anlatma çabası olabilir.

Rüyada taşları kaldırmak
Rüyada taşları kaldırmak, zor işlerle uğraşacağınıza, hatırlı bir kimsenin size bir faydası doku­nacağına işaret eder.

Rüyada taş üzerine çıkmak
Rüyada taşın üzerine çıktığını görmek, evlen­meye, fakir için de zenginliğe işaret eder.

Rüyada taş fırlatmak
Rüyada taş fırlatmak, doğru olsun olmasın iftira atmak şeklinde yorumlanır. Kendi yanlışlarını görmeden başkalarının utançlarını ortaya çıkarmaya işaret eder.

Rüyada denize taş atmak
Rüyada denize taş atmak, elden çıkacak paraya veya mala yorumlanır.

Rüyada kuyuya taş atmak
Rüyada kuyuya taş atmak ise evlenmeye veya zengin olmaya yorumlanır.

Rüyada taşlanmak
Rüyada taşlanmak, rüya sahibi kimsenin günahlarının affedilip, sıkıntılarından kurtulacağına, iyi kimseler ile karşılaşacağına, güzel ve mutlu günlere yorumanır.

Kimi yorumculara göre ise Rüyada taşlanmak, maddi zorluklar yaşamaya, sorumluluklardan kaçıp, karar vermek için geç kaldığınız için zor günler yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada taşlandığını görmek, iş hayatında sıkıntılı günler yaşamaya, sorunların üst üste yaşanacağına, yapılan yanlışların ve hataların sonuçlarının kötü olacağına, sıkıntılı ve zor geçecek günlere işaret eder.

Rüyada birileri veya başkası tarafından taşlandığını görmek
Rüyada birileri veya başkası tarafından taşlandığını görmek, iş hayatını kötüye gideceğine, önlemlere rağmen zarara uğramaya, ortakların ihanetine uğramaya, yakın bir arkadaşın size engel olacağına, maddi sıkıntılar yaşamaya, işlerin zorlaşmasına işaret eder.

Rüyada evinin taşlandığını görmek
Rüyada evinin taşlandığını görmek, tanıyıp sevdiğiniz bir kimsenin fitnesinden dolayı hane içinde sıkıntılı günler yaşanacağına işaret eder. Hatalarınızdan dolayı pişmanlık duyup, vicdanen kendinizi huzursuz hissedeceksiniz.

Rüyada ağızından taş döküldüğünü görmek
Rüyada ağızdan taş döküldüğünü görmek, eğer sözlerinize dikkat etmezseniz çevrenizdeki insanları kırabilir incitebilirsiniz. Geri dönüşü olmayan sorunlara sebep olabilirsiniz.

Rüyada taşın altını kazmak
Rüyada taşın altını kazdığını görmek, bir kötü kimse ile iş yapacağınıza işaret eder.

  

© 30.03.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri