Rüyada sadaka vermek

Rüyada sadaka vermek

Rüyada sadaka vermek, kimsenin ilmi artar, bu kişi memur ise maaşı yükselir, tüccar ise kar ve kazancı artar. Rüyada sadaka vermek güç ve kuvvet olarak yorum­lanır.

Kirmani’ye göre; Rüyada sadaka, her türlü korku ve endişeden emin olmaya işaret eder.

İbni-i Kesir’e göre; Rüyada sadaka, malın çoğal­masına, düşmana galip gelmeye, bolluk ve berekete işaret eder.

Nabluslu Abdulgani’ye göre; Rüyada sadaka vermek, belayı def eder, hastanın iyileşmesini sağlar, rızk ve hayra sebep olur.

Cabir’ül-Mağribi’ye göre; Rüyada sadaka veren, hasta ise iyileşir, üzüntü ve sıkıntıda ise rahata erer, hapis ise hürriyetine kavuşur, bozguncu ve günahkâr ise tövbekâr olur, müşrik ise müslüman olur.

İbn-i Keşide göre; Rüyada sadaka, hasetleri çatlatmak, düşmanı çıldırtmaktır. Çünkü sadaka ile şeytan kahredildiği gibi sadaka verme rüyası da hayra, berekete ve malın artmasına delalet eder.

Rüyada sadaka verip muhtaçlara yardım etmek

Rüyada sadaka verip muhtaçlara yardım ettiğini görmek, hasta ise şifa bulur, sıkıntısı varsa sıkıntılarından kurtulur ve rahata erer, tutkulu ise serbest kalır, günahkâr ise tövbeleri kabul edilir, rüya sahibi müslüman değilse hidayete erer.

Rüyada fıtır sadakası vermek

Rüyada fıtır sadakası vermek, borçlarınız­dan kurtulur, hastalıklarından şifa bulur, manevi yönden güçlenir, sıkıntılarından ve üzüntülerinden kurtulursunuz.

  

© 27.09.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri