Rüyada saç görmek

Rüyada saç görmek

Rüyada saç görmek, genel olarak hayra yorulan rüyalar arasındadır. Özellikle kadınlar için çok hayırlıdır. Rüyada saç görmek, kadınlar için güçlenmeyi, zorlukların üstesinden gelebilmeyi, yaşadıkları ve deneyimledikleri ile bilgilendiği ve hayat kavgasında başarı sağlayacağını işaret eder.

Aynı zaman da rüyada saç görmek, rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna ve mal elde etmeye, yani maddi menfaat sağlamaya işarettir. Rüya sahibi çalışıyor ise, iş hayatında makam ve mevki sahibi olmaya, yükselmeye, güç sahibi olmaya işaret eder. Düşmana veya rakibe üstün gelmeye de işaret eder.

Rüyada kıvırcık saç görmek

Rüyada kıvırcık saç görmek, sünneti seniyeye uymaya, amel etmeye, işinde sebat etmeye işaret eder.

Rüyada zayıf ve solmuş saç görmek

Rüyada zayıf ve solmuş saç görmek, maddi sıkıntıların habercisidir. Bu sıralar kemerleri sıkarak, tutumlu davranarak bir nebze yaşanacak maddi sıkıntıyı hafifletebilirsiniz. İş hayatında attığınız adımları dikkatli atmalısınız. Zarara uğrayabileceğiniz anlaşmaları bir süre daha ertelemelisiniz.

Rüyada dağınık saç görmek

Rüyada dağınık saç görmek, tembelliğe, dağınık bir karakterde olduğunuza, boş işlerle uğraşarak vakit kaybettiğinize, tamamen dünyevi hayata yönelip ahireti unutmaya, günah işlemeye işaret eder.

Rüyada saçının ağardığını görmek

Rüyada saçının ağardığını görmek, ağır hasta kimse için ölüm vaktinin geldiğini simgeler. Rüya sahibi evli bir kadın ise, eşi yanlışa düşer ve mahçup olur. Rüyada saçının ağardığını görmek, bazen rüya sahibi­nin hayata dair deneyimlerinin arttığına, çevresinde itibarının ve saygınlığının artmasına yorumlanır.

Rüyada uzun saç görmek

Rüyada uzun saç görmek, özellikle gri renkli olduğunda, bilgelik ve uzun yaşamın getirdiği olgunluğun göstergesidir. Başka bir anlamı da refahtır. Uzak Doğu’da uzun saç o kadar değerliydi ki, bir zamanlar para yerine de kullanılmıştı. Rüyada uzun saç görmek, uzun ömür, ilim öğrenmeye ve ustalaşmaya, deneyimler ve edinilen tecrübenin getirdiği bilgeliğe, feraha çıkmaya işaret eder.

Rüyada uzun ve parlak saç görmek

Rüyada uzun ve parlak saç görmek, uzun yaşamınızda edindiğiniz tecrübelerinizden dolayı bilgeliğe, saygınlık ve itibar kazanacağınıza işaret eder.

Rüyada saçının uzadığını görmek

Rüyada saçının uzadığını görmek, rüya sahibi genç bir kız ise evlenmesine işaret ederken, rüya sahibi genç bir erkek ise yeni bir işe işaret eder. Çocuk isteyen evli kimse için çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada saç kesmek

Rüyada saç kesmek, yaşamınızdaki belirgin, gözlemlenebilir değişiklikleri simgeler. Bir çok dinde saç kestirme, özellikle rahip ve rahibe olacaklar için ayin niteliğini almıştır. Rüyada saçlarını kestiren kadın özel hayatıyla ilgili değişiklik yapar.

Rüyada saçının kesildiğini görmek

Rüyada saçının kesildiğini görmek, uzun süredir devam eden yorgunluktan kurtulmak için dinlenmeniz gerektiğine işaret eder. Zor durumdaysanız sabrederseniz kötü günlerin biteceğine alamet eder.

Rüyada kendi saçını kesmek

Rüyada kendi saçını kesmek, sizden kaynaklanan durumlardan dolayı, hatalarınızdan veya yanlış adımlarınızdan dolayı hayatta bir türlü başarı sağlayamadığınıza işaret eder. Sıkıntılarınıza yine kendiniz çözüm bulmalısınız. Rüyada kendi saçını kesmek, bazen de hatalarınızı düzelteceğinize, yanlış kararlardan geç olmadan döneceğinize işaret eder.

Rüyada saçlarını kısa kesmek

Rüyada saçlarını kısa kesmek, iş hayatındaki başarısızlıklara, sağlık problemleri yaşamaya ve sonra iyileşmeye, günaha girmeye işaret eder.

Rüyada bir tutam saç kesmek

Rüyada bir tutam saç kesmek, kısa sürecek ufak, basit bir sıkıntı veya bir üzüntü yaşayacağınızın habercisidir.

Rüyada saçlarının yamuk kesildiğini görmek

Rüyada saçlarının yamuk kesildiğini görmek, hata yapmaya, isteyerek veya istemeden günah işlenmeye yorumlanır. İyi biri olsanız bile yaptığınız hataların sonucunda canınızın sıkılacağına işaret eder.

Rüyada başka birinin saçını kesmek

Rüyada başkasının saçını kesmek, yaptığınız çalışmalar ile kendinizi iyi hissediyorsunuz ancak başkaları bu durumu bozmak istiyor olabilir. Rüyada birinin saçını kesmek, bazen başkalarından gelecek zarara işaret eder. Temkinli davranmalısınız.

Rüyada saçını kazıtmak

Rüyada saçını kazıtmak, büyük günaha girmeye, büyük hatalara ve bunların ağır sonuçlarına yorumlanır. Art niyetli olan kimsenin uğrayacağı felaketlerin habercisidir. Rüyada saçlarını kazıtmak, rüya sahibi erkek ise iş hayatıyla ilgili bir durumdan dolayı sıkılır.

Rüyada saç uçlarının kırıldığını görmek

Rüyada saç uçlarının kırıldığını görmek, salih çocuğa, emniyetli olmaya, finansal yükü bulunan kişiden uzaklaşılacağına, becerikli bir kişiye, hayali kurulan bir ilişkiye, birikmiş zenginliğe, şana ulaşılacağına, itibar görmeye, mala gelecek bolluğa, sağlıklı yaşamaya, duygusal hayatın yolunda olduğuna, dostlarla refah içinde geçecek ömre yorulmaktadır. Bazen de ticaret alanında sorunlara, fena niyetli bir kişi tarafından zarar görmeye, üzülmeye, zararlı bir insana, iş kaynaklı huzursuzluğa işaret eder.

Rüyada saçlarını yolmak

Rüyada saçlarını yolmak, itibar kazanmaya, saygınlığa ve değer görmeye işaret eder. Kimi yorumculara göre Rüyada saçını yolmak, ektiğini biçmeye işaret eder. Yaptıklarınızın zararının veya faydasının yine size dokunacağına işaret eder.

Rüyada saçının döküldüğünü görmek

Rüyada saçının döküldüğünü görmek, rüya sahibinin kendine saygı konusunda bir sıkıntı yaşamakta olduğunu simgeler. Önemli bir rüyadır ve mutlaka dikkate alınmalıdır.

Bir kadının rüyada saçının döküldüğünü görmesi, yakalanacağı veya yakalandığı bir hastalıktan kısa bir süre sonra kurtulacağına rivayet edilir.

Bir erkeğin rüyada saçının döküldüğünü görmesi ise, ihanete uğramaya, hayal kırıklığı yaşamaya işaret eder.

Kimi yorumculara göre, rüyada saç dökülmesi, borçlardan, ve sıkıntılardan kurtulmaya, üzüntülerin artık son bulacağına yorumlanır.

Rüyada saçının koptuğunu veya rüyada saçlarının kalıp halinde döküldüğünü görmek

Rüyada saçların kalıp halinde dökülmesi veya rüyada saçının koptuğunu görmek, gelecek ile ilgili kaygılarınız var. Yaşlanma yada yaşlılık korkusu yaşadığınızı, gelecekle ilgili çok derin bir endişe taşıdığınızı simgeler.

Rüyada saçların dökülmüş olduğunu görmek

Rüyada saçların dökülmüş olduğunu görmek, rüya sahibinin serveti gider, maddi sıkıntılar yaşar ve halkın gözünden düşer, çevresinde itibar ve saygınlığını kaybeder.

Rüyada saçı dökülen birini görmek

Rüyada birinin saçının döküldüğünü görmek, alçak gönüllülük, temiz yüreklilik, saflık ve kişisel fedakarlığı simgeler.

Rüyada kel bir kadın görmek

Rüyada kel bir kadın görmek, rüya sahibi kadın ise fitne biri ile beraber baş gösterecek bir duruma işarettir.

Rüyada saçlarının gür, temiz ve taranmış olduğunu görmek

Rüyada saçlarının gür, temiz ve taranmış olduğunu görmek, rüya sahibi kadın veya erkek olsun mutlu olur. Keyfi ve neşesi yerinde olur.

Rüyada saçının gürleştiğini görmek

Rüyada saçının gürleştiğini görmek, her geçen gün sevincin katlanarak artmasına yorumlanır.

Rüyada saçların aniden gürleştiğini görmek

Rüyada saçların birden gürleştiğini görmek, bolluk ve berekete, geçimin kolaylaşmasına, rahata ermeye, ferahlamaya yorumlanır. Hayatınızda hiç beklemediğiniz bir anda olumlu değişimler olacak.

Rüyada saçını örmek

Rüyada saçını ördüğünü görmek, hayatınızı yaptıklarınız ile karışık hale getiriyorsunuz. Harcamalarınız yüzünden borçlanacağınıza, işlerinizin dur­gunluğu yüzünden aciz kalacağınıza, sıkıntıya işaret eder.

Rüyada saç ördürmek

Rüyada saçlarını ördürmek, dağınık ve plansız yaşamı bir kenara koyup, düzen ve belirli kurallar çerçevesinde yaşamaya ve işleri bu şekilde yürütmeye yorumlanır.

Rüyada saç yıkamak

Rüyada saçını yıkamak, huzursuzluk ve tehlikenin habercisidir. Rüyada saçını yıkamak, yaşayacaklarınızın etkisiyle kötü huylardan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağınıza, doğru yola yöneleceğinize, sıkıntıların ardından feraha çıkacağınıza işaret eder. Kimi yorumculara göre; Rüyada saçını yıkamak, temiz ahlak ve iyi huya sahibi olduğunuza yorumlanır. Veya kötülüklerden arınarak iyiye ve doğruya yöneleceksiniz demektir.

Rüyada beyaz sabun ile saç yıkamak

Rüyada beyaz sabunla saçlarını yıkamak, özel hayatınızda değişimler olacak ve hayatınız ile ilgili yeni başlangıçlar yapacaksınız. Aynı zamanda manevi hayata, yaradana yönelebileceğinize de işaret eder.

Rüyada şampuanla saçını yıkamak

Rüyada şampuan ile saç yıkamak, çevrenizde anlayışlı ve hoşgörülü, temiz kalpli ve yardımsever bir erkeğin varlığı ile tabir edilir. Size zarar veren bir alışkanlığınızdan vazgeçeceksiniz. Kimi zaman iş hayatında başarı elde etmeye yorumlanır.

Rüyada banyoda saçlarını yıkamak

Rüyada banyoda saçlarını yıkadığını görmek, rüya sahibi iyi insanların olduğu bir topluluğa katılacaktır.

Rüyada saçlarını köpürterek yıkamak

Rüyada saçlarını köpürterek yıkamak, isteklerinize kavuşacak, hedefinize ulaşacaksınız. Dünya hayatından bekledikleriniz, dilekleriniz ve istekleriniz gerçekleşecektir.

Rüyada saç kurutmak

Rüyada saç kurutmak, zihin karışıklığınızdan kısa süre içinde kurtulacaksınız. Görüşünüz berraklaşacak…

Rüyada saç bakımını yapmak

Rüyada saçlarının bakımını yapmak, ün, şan ve şöhrete kavuşacaksınız. Kısa bir süre içinde dilekleriniz gerçekleşecek demektir.

Rüyada saç boyatmak

Rüyada saç boyatmak, herkesten sakladığınız bir sırrınız mı var? Bu sırrı saklamak için çok uğraşıyorsunuz ve bu sır size acı verimektedir.

Rüyada saçını sarıya boyatmak

Rüyada saçını sarıya boyatmak, evli kadın için mutluluk ve huzura işaret eder. Erkek için bu rüya sıkıntıların habercisidir.

Rüyada saçını kızıla boyatmak

Rüyada saçını kızıla boyatmak, bolluk ve berekete, rahatlamaya, olumlu ve güzel gelişmeler yaşanacağına işaret eder.

Rüyada saçını kahverengiye boyatmak

Rüyada saçını kahverengiye boyattığını görmek, maddi sorunlarınızı kısa bir süre içinde çözeceksiniz.

Rüyada saç boyatmayı istemek

Rüyada saçını boyatmayı istemek, sıkıntılarınızdan dolayı ruhunuzun daraldığına işaret eder. Fakat alacağınız güzel haberler ile huzura kavuşacaksınız.

Rüyada saç boyattıp kestirmek

Rüyada saç boyattığını ve saç kestirdiğini görmek, değişime, mekan veya şehir değiştimeye, yeniliklere, sıkıntıları geride bırakmaya işaret eder.

Rüyada saç çekmek

Rüyada saç çektiğini görmek, bolluk ve berekete, mutlu günler yaşamaya, yüksek kazançlı bir işe, maddi zorlukları geride bırakmaya işaret eder. Kimi yorumculara göre üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.

Rüyada saça kına yakmak

Rüyada saç görmek, ömrünün uzunluğuna ve mal elde etmeye işarettir. Aynı şekilde rüyada saçına kına yakmak, rüya sahibinin hayatında rüya sahibini mutlu edecek bir takım değişiklikler meydana gelecek ve bu değişikliklere istinaden rüya sahibinin hem maddi hem de manevi olarak fayda göreceğine işarettir.

Rüyada peruk takmak

Rüyada peruk takmak, kısmetin açık olduğuna ve berekete işaret eder.

Rüyada saçlarına postiş takmak

Rüyada saçlarına postiş takmak, geçim kolaylığına, maddi sıkıntıların son bulmasıa, bolluk ve berekete işaret eder.

Rüyada saçını birinin kokladığını görmek

Rüyada saçını birinin kokladığını görmek, cinsel isteğinizdeki artışı ve güveni simgeler.

Rüyada vücudundan saç çıktığını görmek

Rüyada vücudundan saç çıktığını görmek, rüya sahibi evli biri ise yakın zamanda çocuğu olacağına işaret eder.

Rüyada ağızdan saç çıktığını görmek

Rüyada ağızdan saç çıktığını görmek, bülbülün dili belasıdır.. Sizinde dilinizin kemiği yok ve söylediğiniz sözler sonuçta yine sizin canınızı sıkacak…

Rüyada kulağından saç çıktığını görmek

Rüyada kulağından saç çıktığını görmek, işiteceğiniz sözler hoşunuza gitmesede, kulağınıza küpe yapmanız gereken değerli sözler.

Rüyada koltuğunun altından saç çıktığını görmek

Rüyada koltuğunun altından saç çıktığını görmek, arzularınıza kavuşacaksınız. İnançtaki artışı da simgeler.

Rüyada ayağının altında saç çıktığını görmek

Rüyada ayağının altında saç çıktığını görmek, huzursuzluklara, günah girmeye, harama el uzatmaya işaret eder.

Rüyada avucundan saç çıktığını görmek

Rüyada avucundan saç çıktığını görmek, huzursuzluğa, günaha işaret eder. Dikkatli olmalı ve günahtan kaçınmalısınız.

Rüyada yemekten saç çıktığını görmek

Rüyada yemekten saç çıktığını görmek, tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Rüyada saçının hayvan saçı gibi olduğunu görmek

Rüyada saçının hayvan saçı gibi olduğunu görmek, zorluklarla boğuşmaya işaret eder.