Rüyada namaz kılmak

Rüyada namaz kılmak

Rüyada namaz kılmak, çok hayırlıdır. Rüyada namaz kılmak, iman kuvve­tine, şükre ve uzun ömre yorumlanır.

Cahiz’e göre Rüyada namaz kılmak, rüya yorumcusu üç şeyi göz önünde tutar. Farz, sünnet ve nafile.

Rüyada Allah’a secde etmek

İsmail Eş’as’a göre; Rüyada Allah’a secde etmek, Allah’ın nimetine şükretmeye ve ömrün uzunluğuna delalet eder.

Rüyada abdestli namaz kılmak

Rüyada abdestli namaz kılmak, yakın zamanda tüm isteklerinize kavuşacaksınız. Ahlaklı bir kimse olduğunuza veya ahlaklı bir kimse ile karşılaşacağınıza, dinin gereklerine uymaya işaret eder.

Rüyada abdestsiz namaz kılmak

Rüyada abdestsiz namaz kılmak ise, ibadetlerinizin noksan olduğuna, boş, faydasız işler ile uğraşmaya işaret eder.

Rüyada oturarak namaz kılmak

Rüyada namazı oturarak kılmak, acizliğe, kaderine razı olmaya, elindeki ile yetinmeye işaret eder. Tehlikeli bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

Rüyada kıbleye göre namaza durmak

Rüyada kıbleye doğru namaza durduğunu görmek, rüya sahibi­nin imanının sağlam olduğuna yorumlanır.

Rüyada kıbleden başka bir yöne dönerek namaz kılmak

Rüyada kıble harici bir yöne dönerek namaz kıldığını görmek, iman zayıflığına delalet eder.

Rüyada doğu yönüne doğru namaz kılmak

Rüyada doğu yönüne doğru namaz kıldığını gören, yakın zamanda hacca gider, kıbleyi arkasına alıp namaz kıldığını gören, islamın hükümlerine ters hareket eder.

Rüyada namaz kılan insanları görmek

Rüyada namaz kılanları görmek hayra yorumlanır. Tövbeleriniz kabul edilecek, hayatınızı istediğiniz şekilde yönlendireceksiniz. Kimi yorumculara göre, Rüyada namaz kılan birini görmek, göz yaşlarınızın dineceğine, sıkıntılardan kurtulacağınıza, başarı ve mutluluğa, hayatınız bounca şanslı olacağınıza işaret eder. Rüyada başkasının namaz kıldığını görmek, bazen altıncı hissi kuvvetli olan bir kimseye yorumlanır.

Rüyada cemaatle namaz kılmak

Rüyada cemaatle namaz kılmak, ahlaklı, hayırlı, iyi niyetli kimseler ile kurulacak dostluklara ve kötülüklerden, şerden uzak durulacağına işaret eder.

Rüyada camide namaz kılmak

Rüyada camide namaz kılmak, dininizin gereklerini yerine getirdiğinize, hedeflerinize ulaşacağınıza, isteklerinizin gerçekleşeceğine, ömrünüz boyunca mutlu ve huzurlu olacağınıza, sıkıntılardan kurtulmaya, iyi ve hayırlı bir işe işaret eder.

Rüyada Kâbe’de namaz kılmak

Rüyada Kâbe’de namaz kılmak, ahlak ve güç sahibi, sevilip sayılan bir kimseden yardım alacağınıza bu sayede sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin tüm istekleri gerçekleşir, mutlu olur, iç huzura kavuşur, aile saadetini yakalar.

Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını görmek

Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını gören kimse düş­manın şerrinden emin olur, hayırlara erişir. Rüyada Kâbede namaz kılan, yaptığı her işte başarılı olur. Helal para kazanır.

Rüyada kilisede namaz kılmak

Rüyada kilisede namaz kılmak, dinin gereklerine aykırı davrandığınıza, dinden uzak olduğunuza, günah işlediğinize işaret eder.

Rüyada karanlıkta namaz kılmak

Rüyada karanlıkta namaz kıldığını görmek, güven içinde yaşamaya, huzura ve refaha, geliri iyi olan işlerde çalışmaya, faydalı uğraşlara, helal mala, şansınızın açık olacağına, sözünde durmaya, geçim sıkıntısından kurtulmaya, aydınlık günlere, rızkınızın hayırlı olacağına işaret eder. Çektiğiniz zorlukların sonunda güzelliklerin olduğuna işaret eder. Olumsuz bir şekilde yorumlayan kimi yorumculara göre Rüyada karanlıkta namaz kıldığını görmek, sıkıntıların devam edeceğine, sağlık problemleri yaşamaya, zarara uğramaya işaret eder.

Rüyada bir cemaate imamlık yapmak

Rüyada bir cemaate imamlık yaptığını gören kimse makam ve mevki sahibi olur.

Rüyada imamlık yaparak namaz kıldırmak

İbni Kesir’e göre; Rüyada imamlık yaparak namaz kıldırdığını görmek, her bakımdan hayırdır.

Rüyada sabah namazını kılmak

Rüyada sabah namazını kıldığını görmek, helal yoldan rızkınızın genişleyeceğine, yeni kazanç kapılarının açıla­cağına;

Rüyada öğle namazını kılmak

Rüyada öğle namazını kıldığını görmek, bütün arzularına kavuşacağına;

Rüyada ikindi namazını kılmak

Rüyada ikindi namazını kıldığını gören, bazı sıkıntılar ve zahmetten sonra rahata ereceğine;

Rüyada akşam namazını kılmak

Rüyada akşam namazını kıldığını gören, dünyada olmasını istediği ne muradı varsa olacağına işaret eder.

Rüyada yatsı namazını kılmak

Rüyada yatsı namazını kıldığını gören, dost ve akrabalarıyla münasebetlerinin çok iyi olacağına işaret eder.

Rüyada cenaze namazı kılmak veya Rüyada ölü için namaz kılmak

Rüyada cenaze namazı kılmak veya Rüyada ölü için namaz kılmak, cenaze namazı kılanan kişi için çok fazla dua edileceğine işaret eder. Ölmüşleriniz için dua edeceğinize veya dua edilecek bir yerde bulunacağınıza işaret eder.

Rüyada bayram namazı kılmak

Rüyada bayram namazı kılmak,  ramazan bayramı ise, hayırlı habere işaret eder.hastalığınıza şifa bulacak, borcunuzu ödeyecek sonunda rahatı ve huzuru bulacaksınız. Rüyada kurban bayramı namazı kılmak, adaklarınızı yerine getirecek, bir konuda sözünüzde duracak ve hayırlı işler yapacaksınız..

Rüyada farz namazı kılmak

Rüyada farz namazı kılmak, hacca, aşırılıktan ve kötülüklerden kaçınmaya delalet eder.

Rüyada sünnet namazı kılmak

Rüyada sünnet namazı kılmak, temizliğe, sabır ve sebata, makbul şöhrete, halka şefkat ve merhamete delildir.

Rüyada nafile namaz kılmak

Rüyada nafile namaz kılmak, aile fertlerinin rızkının bolluğuna, dost ve komşuların işlerinde yardıma, herkese iyilik yapmaya alamettir.

Rüyada evliya ile namaz kılmak

Rüyada evliya ile namaz kılmak, inancınızın yüksek olduğuna ve her koşulda dininizi yaşamayı seçeceğinize işaret eder.

Rüyada namazını kılıp selam verdiğini görmek

Rüyada namazını kılıp selam verdiğini görmek, bütün dertlerden, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya, kalbinin sevgi muhabbetle dolacağına, sağ tarafına selam verdiğini görmek, işlerinin düzene gire­ceğine, sol tarafa selam verdiğini görmek, işlerinin çık­maza gireceğine işaret’eder.

Rüyada namaz kılamamak

Rüyada namaz kılamadığını görmek, hayatınızda önünüze engeller çıkacağına işaret eder. Bu engellerden dolayı maddi ve manevi zarara uğrayacaksınız. Arkadaş çevrenize dikkat edin.

Rüyada camiye girip namaz kılmadan çıkmak

Rüyada camiye girip namaz kılmadan çıkmak, hayra yorulmaz. Hilekar bir kimseden zarar görebilir veya kendiniz toplumu huzursuz edecek şeyler yapabilirsiniz.

Rüyada namaz kılan birinin önünden geçmek

Rüyada namaz kılan birinin önünden geçmek, hayra yorumlanmaz. Genelde hayatta yapılan hataları, işlenen günahları simgeler. Sıkıntı ve gelecek belanında habercisidir.

Rüyada namaz esnasında konuşmak

Rüyada namazda konuşmak, yanlışlar ve hatalar yapacak, günaha gireceksiniz. Eğer dininizin gereğini yerine getiren bir kimse iseniz küçük hatalarınızdan dolayı çok üzüleceğinize işaret eder. Rüya sahibi kimse namaz kılmayan biri ise, dine yönelip, ibadetlerini eksiksiz yapmaya başlayacaktır. Bu rüya bazende dedikodu yapmaya işaret eder.

Rüyada namaz kılarken ağlamak

Rüyada namaz kılarken ağlamak, dünya hayatı için ağlıyorsanız rüyanızda,  dünya hayatınız çok iyi olavak isteklerinize kavuşacaksınız fakat ahiret hayatını unutacaksınız.

Rüyada namaz kılarken Allah korkusundan dolayı ağlamak

Rüyada namaz kılarken Allah korkusundan dolayı ağlamak ise, dünya ve ahiret hayatı için tüm isteklerinize kavuşacağınıza, mutlu olacağınıza, çevrenizden takdir gördüğünüze işaret eder.

Rüyada namaz kılarken ölmek

Rüyada namaz kılarken ölmek, Allah yolunda olduğunuza, ibadetlerini yerine getirmeye, helal nimetlerden faydalanmaya, hayırlı işlerde bulunmaya işaret eder.

Rüyada namaz kılarken korkutulmak

Rüyada namaz kılarken korkutulmak, şan-şöhrete, huzura kavuşmaya, parlak yarınlara, büyük maddi kazanca, arzulara kavuşmaya, yakında gelecek güzel habere, sözünüzde duracağınıza işaret eder. Bazen sıkıntılardan sonra gelecek nimete, zorluklardan sonra arzulara kavuşmaya yorumlanır. Kimi yorumculara göre ise korktuğundan emin olmak bazı problemler ile karşılaşıp canınızın sıkılabileceğine işaret eder.

  

© 20.10.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri