Rüyada kurban görmek

Rüyada kurban görmek
Rüyada kurban görmek, yakın zamanda hayırlı bir evlilik yapmaya, evli kimseler için evlat sahibi olmaya, Allah yolunda bir hayat sürmeye ve evlatlarının hayırlı evlat olacağına işaret eder. Bazen de bir tartışmanın içine çekilmeye yorumlanır.

Cabir’ül-Mağribi’ye göre: Rüyada kurban görmek iki türlü yorumlanır: Biri müjdelenmek, diğeri bereket elde etmektir. Eğer rüya sahibi kadın ve de hamile ise, hayırlı bir çocuk dünyaya getirir. Rüya sahibinin bir fidye vermesi gerekir. Bunun bereketiyle bela ve afetlerden kurtulmuş olur. Rüyada kusur ve noksanı olan bir kurban kestiğini görmek, inanç zayıflığına, ibadet eksikliğine işarettir.

Rüyada kurban edilmek
Rüyada kurban edilmek veya rüyada kendini kurban ettiğini gör­mek, borçtan kurtulmaya, zenginliğe, içinde bulunduğunuz her türlü olumsuz­luktan, sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Dini yorumculara göre, dünyevi hayata önem verip, nefsinize hakim olamamanız halinde kurban edileceğinize, suçlu çıkacağınıza işaret eder.

Rüyada kurban edilen siz miydiniz? Öyleyse kendi isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz ardı edip ölümsüz şehiti oynuyorsunuz demektir. Başka bir yoruma göre cezalandırılmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle modası geçmiş, kaba, gerçekçi olmayan yönlerinizin yok olmasını dilemeniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada tanıdık birinin kurban edildiğini görmek
Rüyada tanıdığınız birinin kurban edildiğini görmek, arayış içinde olduğunuza, aydınlanma için istek ve arzulardan vazgeçmeye hazır olduğunuza yorumlanır.

Rüyada kurban kesmek
Rüyada kurban kesmek, sıkıntılardan kur­tulmaya, hastalıklardan şifa bulamaya, gam ve kederden kurtulmaya, berekete, isteklere kavuşmaya, hamile kadın için oğlan çocuğuna işaret eder.

Rüyada kurban kestiğini görmek, ibadetlerinizi yerine getirmeye, hacca gitmeye, üstünüzdeki ağırlıktan- nazardan kurtulmaya, korkulardan kurtulup güvende hissetmeye yorumlanır. Aynı zamanda Rüyada kurban kestiğini görmek, fakir için zenginliğe, borçlardan kurtulmaya, izzet ve şerefe, mutlu bir evlilik yapmaya işaret eder.

Rüyada kurban kesildiğini görmek
Rüyada kurban kesildiğini görmek, günahlarda tövbe edip arınmaya, murada ermeye, berekete, dileklerin kabul olmasına, hasta ise şifa bulmaya, dert ve sıkıntıları geride bırakmaya, huzur bulmaya yorumlanır.

Rüyada yaşlı ya da sağlıksız kurban kesmek
Rüyada yaşlı ya da sağlıksız kurban kesmek, vefat etmeye işaret eder.

Rüyada kurban eti görmek
Rüyada kurban eti görmek, sıkıntıların habercisidir. Borçlanmaya, hayal kırıklığı yaşamaya, maddi zarara uğramaya işaret eder.

Rüyada kurban eti yemek
Rüyada kurban eti yemek, yakında size ulaşacak kısmete, bolluğa, berekete yorumlanır.

Rüyada kurban eti çalmak
Rüyada kurban eti çalmak, hayra yorumlanmaz. Allahtan uzaklaşmaya, günahlar işlemeye yorumlanır.

Rüyada kurban eti dağıtmak
Rüyada kurban eti dağıtmak, hayırlı bir rüyadır. Sıkıntı, dert ve kederlerden kısa sürede kurtulacağınıza, mutlu olacağınıza, hak yolunda olmaya, bolluğa işaret eder.

Rüyada kurban etinin halka bölünüp verildiğini görmek
Rüyada kurban etinin halka bölünüp verildiğini görmek, zengin bir kimsenin vefat edeceğine ve malının akrabalarına dağıtılacağına işaret eder.

Rüyada kurban eti dağıtıldığını görmek
Rüyada kurban eti dağıtıldığını görmek, hastalıklı ruh halinden, sıkıntı ve borçlardan kurtulmaya, başarı elde etmeye, saygınlık ve itibar kazanmaya, kimsesi olmayanlara yardım etmeye işaret eder.

Rüyada büyük baş kurban eti takdim etmek
Rüyada büyük baş kurban eti takdim etmek, yüklü mirasa, kazancın artmasına, çevreden yardım alacağınıza işaret eder.

Rüyada kurbanlık koyun görmek
Rüyada kurbanlık koyun görmek, kurban bayramı öncesi veya esnasında görülmüşse dini görevlerinizi yerine getireceğinize, bu dönem dışında kurbanlık koyun görmek, çabalayarak dini görevlerinizi gerçekleştirebileceğinize işaret eder.

Rüyada kurbanlık koyun kesmek
Rüyada kurbanlık koyun kesmek, kurban bayramı öncesi veya esnasında görülmüşse, ihtiyaç sahiplerine hayır- yardım yapacağınıza bu sayede manevi huzuru bulmaya yorumlanır.

Rüyada kurbanlık koyunun kesildiğini görmek
Rüyada kurbanlık koyunun kesildiğini görmek, çevrenizde, zor günlerinizde yardımınıza koşacak, yardımsever ve dürüst kimselerin olduğuna işaret eder.

Rüyada deve kurban etmek
Rüyada deve kurban etmek, dinin gereklerini aksatmadığınıza zamanında yaptığınıza işaret eder.

Rüyada koç kurban etmek
Rüyada koç kurban etmek, maddi zarar uğramaya işaret eder.

Rüyada boğa kurban etmek
Rüyada boğa kurban etmek, cömert biri olduğunuza, zor günde yanınızda olanları unutmayarak karşılığını fazlası ile ödeyeceğinize işaret eder.

Rüyada kuzu kurban etmek
Öldürülecek, kurban edilecek  olan(dünyanın günahlarını ortadan kaldıran Tanrı Kuzusu) bir kuzu mu? Bu büyük olasılıkla suçluluk duygularından kurtulmayı özlemeyi yansıtır, fakat aynı zamanda günahların yok olabileceği ne de -kendimizi ve başkalarını bağışlamayı öğrenirsek- işaret eder.

  

© 20.10.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri