Rüyada kedi görmek

Rüyada kedi görmek

Rüyada kedi görmek, pekte hayra yorulmaz. Rüyada kedi görmek, gönül kırıklığına, içten pazarlıklı insanlara, hüzünlenmeye ve endişe ile tedirginliğe kapılmaya işarettir. Rüyada kedi görmek, kedileri normalde seven biriyseniz dosta yorumlanır.

Adülgani Nablusi’ye göre; Rüyada kedi görmek, ev hanımı için eziyete ve zulme uğramaya, evlat için ise zinaya, vefasızlığa, hırsızlığa, düşmana işaret eder. Rüyada kedi görmek, aynı zamanda gayri meşru evlada yorumlanır.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; Rüyada kedi görmek, ihtilaf, anlaşmazlığa yorumlanır.

Eric Ackroyd’a göre; Rüyada kedi görmek, kedinin çağrıştırdıklarına bağlı olabilir. Gerçek yaşamda kedilerden korkuyorsanız, rüyalarınızda, içinizde korktuğunuz şeyleri temsil edebilir. Fakat gerçek yaşamda kedilerden korkmanın, kedilerin genellikle simgelediği dişiliğin bazı simgelerinden -anneniz, dişiliğiniz (ister erkek ister kadın olun), bilinçaltı ruhunuz; Doğanın enerjisi ya da bilgeliği, yaşam, ölüm ve yeniden doğumun nihai gizemi- korktuğunuzu gösteren bir belirti olabileceğini unutmayın.

Rüyada kedi gözleri görmek

Rüyada kedinin gözlerini görmek, uğursuzluğun ve şanssızlığın işaretidir. Aya benzer ve ay gibi ya animayı ya da verimli bir rahim -zengin bir (yeni) yaşam kaynağı- alarak görülen bilinçaltını temsil edebilir.

Rüyada dişi kedi görmek

Rüyada dişi kedi görmek, hem zararını hem faydasını göreceğiniz bir kimseye işaret eder. Bazen ahlakı ve karakteri kötü, iki yüzlü bir kadına işaret eder.

Rüyada dişi ev kedisi görmek

Rüyada dişi ev kedisi görmek, sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya, dosta işaret eder.

Rüyada dişi sokak kedisi görmek

Rüyada dişi sokak kedisi görmek, çevrenizdeki bir kimsenin davranışalarının sizi zor durumda bırakacağına işaret eder.

Rüyada kedi yavrusu görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek, bağımsızlığa, mahsumiyete ve saflığa işaret eder.

Rüyada beyaz renk sağlıklı ve güzel yavru kediler görmek

Rüyada sağlıklı, güzel ve beyaz yavru kediler görmek, düşünceleriniz sayesinde bir kısım sıkıntılarınızı atlatacağınız anlamına gelir.

Rüyada siyam kedisi görmek

Rüyada siyam kedisi görmek, güvenilir, güzel ahlaklı arkadaşa yorumlanır.

Rüyada vahşi kedi görmek

Rüyada vahşi bir kedi görmek, huysuz ve sevimsiz, asi ve aksi, vahşi ve insanlara karşı önyargılı bir eş ile tabir edilir.

Rüyada beyaz kedi görmek

Rüyada beyaz bir kedi görmek de para kaybına işarettir.

Rüyada kara kedi görmek

Rüyada kara kedi görmek, kara kedi genelde kötü şans getirdiğine inanılır bu nedenle kaygı ve endişelerinizi simgeler. Rüyada kara kedi görmek, şans ve refahla ya da kötülükle ilişkisi vardır. (Kediler, onlar hakkında edindiğiniz bilgiye bağlı olarak ya Toprak Ana’nın temsilcileri olan ve dolayısıyla Doğa’nın güç ve bilgeliğini temsil eden ya da Şeytana tapan, dolayısıyla kötü olan her şeyin simgesi olan cadılarla özdeşleştirilmiştir.)

Rüyada kuyruğu olmayan bir kedi görmek ya da Rüyada herhangi bir uzvu eksik olan bir kedi görmek

Rüyada kuyruğu olmayan ya da Rüyada herhangi bir uzvu eksik olan bir kedi görmek, hayatınız hakkında özgürce karar veremediğiniz için huzursuz hissettiğinize işaret eder.

Rüyada hasta bir kedi görmek

Rüyada hasta bir kedi görmek, kadın için, evlat sahibi olmaya işaret eder. Rüyada hasta bir kediye yardım ettiğini görmek, attığınız adımların doğru olduğuna işaret eder. Rüyada hasta kedinin iyileştiğini görmek, bir yakınınızdan para yardımı göreceğinize işaret eder.

Rüyada kedinin miyavladığını görmek

Rüyada kedinin miyavladığını görmek, bir arkadaştan zarar göreceğinize işaret eder.

Rüyada tıslayan kedi görmek

Rüyada tıslayan kedi görmek, kızgın ve öfkeli birinin varlığını simgeler.

Rüyada kedi yavrusunun köpek yavrusuna dönüştüğünü görmek

Rüyada kedi yavrusunun bir köpek yavrusuna dönüştüğünü görmek, hayatınızda değişime veya değişim arayışında olmaya işaret eder.

Rüyada konuşan kedi görmek

Rüyada konuşan kedi görmek, ummadığınız gelişmelere, ilginç olaylar yaşamaya, radikal kararlar almaya işaret eder.

Rüyada kedi ile konuşmak

Rüyada kedi ile konuşmak, liderlik yapmaya, maddi güce, rahatlamaya, hizmetini görecek kimselere işaret eder.

Rüyada bir kedi ile sohbet etmek

Rüyada bir kedi ile sohbet etmek, onurlu bir kimse ile kurulacak ilişki ve muhabbete yorumlanır.

Rüyada bir kedinin kendi ile konuştuğunu görmek

Rüyada bir kedinin kendi ile konuştuğunu görmek, kötü niyetli, dedikoducu, fitneci bir kadının aklına uyup hata yapmaya işaret eder.

Rüyada bir kedinin kötü bir haber verdiğini görmek

Rüyada bir kedinin kötü bir haber verdiğini görmek, güzel haber almaya işaret eder. Bazen önemsiz, itibar edilmeyecek haberler ile tabir edilir.

Rüyada kedi okşamak

Rüyada kedi okşamak, gerçek hayatta kedileri seviyorsanız samimi olduğunuz bir dostunuz ile iyi bir ilişkiniz olduğuna işaret eder. Kedileri sevmiyorsanız, Rüyada kedi okşamak, riyakar bir kimseye fazlasıyla değer verdiğinize işaret eder.

Rüyada kedi beslemek

Rüyada kedi beslemek, gizli bir düşmanın varlığına, mal elde etmeye, fakirlikten kurtulmaya yorumlanır. Bazen sıkıntılardan kurtulmaya, mutluluğa özlemlerin son bulmasına, yetenekli birinden yardım görmeye işaret eder. Kimi yorumcular üzüntü yaşamaya, sıkıntı sonrası gelecek rahatlıga, zorluklardan somra ferahlamaya işaret eder.

Rüyada kedinin bir şeyler yediğini görmek

Rüyada kedinin bir şeyler yediğini görmek, bir hırsız tarafından çalınacak mal, eşya veya paraya işaret eder.

Rüyada kedinin sokakta bir şeyler yediğini görmek

Rüyada kedinin sokakta bir şeyler yediğini görmek, insanların arasına nifak tohumları eken fesat bir kimsenin varlığına işaret eder.

Rüyada kedinin fare yediğini görmek

Rüyada kedinin fare yediğini görmek, düşmanlarınızın birbirine düşmesine, zararlı birinin etkisiz hale gelmesine işaret eder.

Rüyada kedinin peynir yediğini görmek

Rüyada kedinin peynir yediğini görmek, tövbe etmeye, içinizdeki kötülüklerden kurtulmaya işaret eder.

Rüyada kedinin süt içtiğini görmek

Rüyada kedinin süt içtiğini görmek, düşmanın iyilik yapacağına işaret eder.

Rüyada kedi pisliği görmek

Rüyada kedi pisliği görmek, doğru adımlarınız ve yatırımlarınızın sayesinde zengin ve güzel bir hayat sürmeye, işleri büyütmeye, terfiye, zengin ve cömert çevre sahibi olduğunuza işaret eder.

Rüyada kedi pisliğine basmak

Rüyada kedi pisliğine basmak, hayallerinize dolaylı yollardan da olsa kavuşacak ve sevineceksiniz.

Rüyada kedi pisliğine basmamak için üstünden atlamak

Rüyada kedi pisliğine basmamak için üzerinden atlamak, büyük bir fırsatı kaçıracağınıza ve pişmanlık duyacağınıza işaret eder.

Rüyada kedi pisliği yemek

Rüyada kedi pisliği yemek, iftiraya uğramaya, ve hayal kırıklığı yaşamaya işaret eder. Kimi yorumculara göre sözlerinizin sizi zor duruma düşüreceğine ve yakınlarınız ile aranızın açılacağına işaret eder.

Rüyada kedi ve farenin dost olduğunu görmek

Rüyada kedi ve farenin dost olduğunu görmek, riyakar kimseler ile görüşmeye işaret eder.

Rüyada kedi ile fareyi birlikte görmek

Rüyada kedi ile fareyi birlikte görmek, İyinin kötü üstündeki gücünü simgeler. Eski Mısır’da büyük tanrı Ra bazen aynı anlamı vermek üzere bir yılanı öldüren bir kedi olarak resmedilmiştir.Yeniden doğumun ve yeni başlangıcın simgesi. Kedi dokuz canlıdır.

Rüyada kedi tarafından tırmalanmak

Rüyada kedi tırmalaması tuzaklara ve sıkıntıya işaret eder. Rüyada kedi tarafından tırmalanmak, çevrenizde düşmanlığını daha fazla gizleyemeyecek tehlikeli birinin olduğuna, kaza ve belaya, sıkıntı yaşamaya işaret eder.

Rüyada dişi bir ev kedisi tarafından tırmalanmak

Rüyada dişi bir ev kedisi tarafından tırmalanmak, bir yıllık bir süre içinde huzur ve mutluluğunuz kalıcı olacaktır.  Ayrıca hanenize bereket gelir.

Rüyada kedi tarafından ısırılmak

Rüyada bir kedi tarafından ısırılmak, rüya sahibi hasta ise şifa bulmaya, kederlerden kurtulmaya işaret eder. Rüyada kedi tarafından ısırılmak, aynı zamanda her daim yanında olduğunuz, kol kanat gerip koruduğunuz birinden nankörlük göreceksiniz ve bu da sizi üzecek demektir.

Rüyada yabani ve vahşi kedinin ısırdığını görmek

Rüyada yabani ve vahşi kedinin ısırdığını görmek, eziyete ve zulme uğramaya, zorluklar ile uğraşmaya işaret eder.

Rüyada kediyi ısırmak veya Rüyada kediye zarar vermek

Rüyada kediyi ısırmak veya Rüyada kediye zarar veriyorsanız, hasta değilseniz dikkatli olun her an uzun sürecek bir rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Hasta iseniz hastalığınızın uzun süreceğine işaret eder.

Rüyada kedi saldırısı görmek

Rüyada kedi saldırısı görmek, sıkıntılı günler yaşamaya, hayatın alt üst olmasına, çevreden kötülük görmeye işaret eder. Aynı zamanda bazen iyi haber almaya, bol kazanç elde etmeye ve huzurlu bir yaşam sürmeye, hedeflere ulaşmaya işaret eder.

Rüyada kedi saldırısına uğrayıp bir yerinin kanadığını görmek

Rüyada kedi saldırması sonucu bir yerinin kanadığını görmek, çevrenizdeki düşmanlara karşı dikkatli olmalısınız.

Rüyada kedi saldırısına uğrayıp yaralanmak

Rüyada bir kedinin saldırdığını ve yaralandığını görmek, bir hastalığa yakalanacağınıza işarettir. Eğer Rüyada ki kedi yabani bir erkek kedi ise, şiddetli hastalığa işaret eder.

Rüyada kedi kovalamak

Rüyada kediyi kovalıyorsanız iyi anlamda yorumlanır. Hayırlı olaylar yaşayacağınızın habercisidir.

Rüyada bir kedi ile kavga etmek

Rüyada bir kedi ile kavga etmek, sağlık problemleri yaşamaya işaret eder.

Rüyada kedi ile kavga edip yenilmek

Rüyada kedi ile kavga edip yenilmek,  bazen hastalıklardan kısa süre içinde kurtulmaya, düşmana galip gelmeye işaret eder.

Rüyada kedi ile mücadele etmek

Rüyada kedi ile mücadele etmek, uzun süreli sağlık problemleri yaşamaya işaret eder. Yenilgiye uğradıysanız, huzurunuzun kaçacağına, kedere işaret eder.

Rüyada kedi satmak

Rüyada kedi sattığını görmek, malını kaybetmeye, maddi kayba uğramaya işaret eder.

Rüyada kedi kesmek

Rüyada kedi kesmek, evinize hırsız girebilir. Başınıza gelecek kötü bir olayı önceden sezip önlem alacağınıza, kazadan beladan uzak olmaya işaret eder. Kimi yorumculara göre, haram kazanç elde etmeye ve maddi zarara uğramaya işaret eder.

Rüyada kedi boğmak

Rüyada kedi boğmak, maddi olarak sizi çökertmek isteyen bir kimseye galip gelmeye, başınıza gelecek bir felaketi önlemeye işaret eder.

Rüyada kedi öldürmek

Rüyada kedi öldürmek, kötü niyetli bir kimseye karşı önlem alacağınıza, iki yüzlü bir kimse ile aranıza mesafe koyacağınıza, düşmana galip gelmeye, sırtınızdan geçinen bir kimseyi kendinizden uzaklaştıracağınıza, hayatınızdaki hırsızı yakalamaya ve feraha çıkmaya işaret eder.

Rüyada kedi öldürmek, insanları sömüren, zaaflarından menfaat sağlayan bir kimseyi durdurmaya işaret eder.

Kirmani’ye göre; Rüyada kedi öldürmek, rüya sahibi kimse evine giren hırsızı yakalayarak etkisizleştirecek ve ona galip gelecektir..

Allame Meclisi’ne göre; Rüyada kedi öldürmek, feraha kavuşacağınızın işaretidir.

Rüyada kedi ölüsü görmek

Rüyada kedi ölüsü görmek, kötülüklerden korunmaya işaret eder. Size zarar vermek isteyen kişinin hayalleri suya düşecek.

Rüyada ölü kedi görmek

Rüyada ölü kedi görmek, nankör bir kimseden kurtulmaya, beyaz renkte değilse kedi, çok önemsemediğiniz, hayatınızda pekte yeri olmayan  bir kimsenin ölüm haberini almaya işaret eder. Eğer beyaz renk ise alacağınız ölüm haberinde dolayı çok üzüleceğinize işaret eder.

Rüyada ölü kedi eti yemek

Rüyada ölü kedi eti yemek, iş hayatında sorunlar yaşamaya ve zarar etmeye işaret eder. Bazende harama bulaşmaya, illegal işlerle uğraşıp, çok para kazanıp, sonunda da bir batağa saplanmaya ve her geçen gün artarak vicdan azabı çekmeye, pişmanlık duymaya işaret eder.

Rüyada ölü kedinin canlandığını görmek

Rüyada ölü kedinin canlandığını görmek, içinden çıkması güç durumlara düşeceğinize sonrada ummadığınız bir şekilde işlerin rayına gireceğine işaret eder. Mucize gibi olaylar yaşayacağınıza yorulur.

  

© 17.09.2019 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri