Rüyada kaçmak

Rüyada kaçmak

Rüyada kaçmak, genel anlamıyla hayra yorumlanır. Hatalardan, yanlışlardan ve günahlardan dönmeye, dinin gereklerini yerine getirmeye, tehlikelerden ve belalardan uzak olmaya işaret eder. Rüyada kaçmak, rüya sahibi, işinde konum sahibi ise başarısı ve saygınlığı artacak demektir ayrıca sizi derinden etkileyen bir olayın etkisinden kurtulamadığınıza da işaret eder.

Rüyada bir şeyden kaçmak

Rüyada bir şeyden kaçtığını görmek, yap­tığınız bir hareketten pişmanlık duyduğunuza, günahla­rınızdan tövbe edeceğinize, her türlü korku ve endişeden kurtulmaya işarettir.

Rüyada cesurca kaçmak

Rüyada cesur bir şekilde kaçmak, ölüm habercisidir. Ecelin yaklaştığını veya ölüm haberi almayı simgeler.

Rüyada bir şeyden kaçan birini görmek

Rüyada bir şeyden kaçan birini görmek, etrafınızda size zarar verebilecek düşmanların varlığına işaret eder.

Rüyada askerden firar ettiğini görmek

Rüyada askerden kaçtığını görmek, mağlubiyet yaşamaya, baskı altında olmaktan huzursuz olduğunuza, yönlendirilmekten hoşlanmadığınıza işaret eder.

Rüyada başka askerlerin firar ettiğini görmek

Rüyada askerlerin firar ettiğini görmek, başa­rıya, galibiyete yorumlanır. Bir kaçış kendinizi ya bir dış durumdan ya da sizi aşırı sınırlayan bir iç tavırdan kurtarma yolunu simgeleyebilir.

Rüyada bir insandan ya da bir hayvandan kaçıp saklanmak

İbn-i Sirin’e göre: Rüyada bir insandan ya da bir hayvandan kaçıp saklandığını görmek, korktuğu şeye karşı kendini güvende hisseder ve başarıya ulaşır.

Rüyada bir kavgadan kaçmak

Rüyada bir kavgadan kaçmak, sıkıntıları geride bırakmaya, feraha çıkmaya işaret eder.

Rüyada ev içinde bir yere gizlenmek

Rüyada ev içinde bir yere gizlendiğini görmek, çevrenizdekilerin fikir ve telkinlerine ihtiyaç duyacaksınız. Hamile bir bayan için rüyada gizlenmek, çocuğunun kız olacağının habercisidir.

Rüyada düşmandan kaçmak

Rüyada bir düşmanından kaçtığını görmek, musibetlerden, belalardan, sıkıntılardan uzak olduğunuza işaret eder. Kimi yorumculara göre ise rüya sahibinin kötü yolu, haram olanı seçeceğine işaret eder.

Rüyada evden kaçmak

Rüyada evden kaçtığını görmek, değişimin habercisidir. Evinden uzak olan kimse için aileye özlem duyulduğuna, aileniz ile vakit geçirmeyi sevdiğinize işaret eder.

Rüyada bir tehlikeden kaçmak

Rüyada bir tehlikeden kaçtığını görmek, rüya sahibinin zor bir durum ile karşılaşacağına, uzun bir süre sorunlar ile uğraşabileceğinize işaret eder.

Rüyada koşarak kaçmak

Rüyada koşarak kaçmak, zeki ve paratik biri olduğunuza bu sayede belalardan sıyrıldığınıza veya uzak durduğunuza, huzura ermeye işaret eder.

Rüyada koşarak kötülükten kaçmak

Rüyada koşarak kötülükten kaçmak, kötü ve zor bir durumdan kurtulacak, günahlardan tövbe edeceksiniz. Kötü ahlaklı arkadaşlarınızdan uzaklaşmalısınız.

Rüyada koşarak bir adamdan kaçmak

Rüyada koşarak bir adamdan kaçmak, hayatınızda bir değişim olacağına işaret eder.

Rüyada kötü bir adamdan veya şerli bir olaydan koşarak kaçmak

Rüyada kötü bir adamdan veya şerli bir olaydan koşarak kaçtığını görmek, size zararı dokunacak kötü niyetli kimselerden uzaklaşacağınıza ve zarara uğramaktan kurtulacağınıza işaret eder.

Rüyada hayırlı bir şeyden koşarak kaçmak

Rüyada hayırlı bir şeyden koşarak kaçmak, doğru yoldan sapmayai günaha girmeye işaret eder.

Rüyada bir hayvandan kaçmak

Rüyada bir hayvandan kaçtığını görmek, düşmanlara veya rakiplere karşı galibiyet kazanmaya işaret eder.

Rüyada aslandan kaçmak

Rüyada bir aslandan kaçmak, bir düşman veya rakibiniz ile karşı karşıya kalacak, tehlikeler ile yüzleşeceksiniz. Güç sahibi bir kimseden korktuğunuza da işaret eder. Rüyada aslandan kaçtığını görmek, aynı zamanda korkulardan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada yılandan kaçmak

Rüyada yılandan kaçmak, yükselecek, terfi alacak, başarı elde edecek ve kazanç sağlayacaksınız. Kimi yorumculara göre gizli bir düşmanınız olduğuna ve düşmanlarınıza galip geleceğinize işaret eder.

Rüyada köpekten kaçmak

Rüyada köpekten kaçtığını görmek, sizi kıskanan, çekemeyen bir kimsenin hayatınızdan çıkacağına, her konuda başarı elde etmeye ve mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada polisten kaçmak

Rüyada polisten kaçmak, etkisinden kolay bir şekilde kurtulamayacağınız bir durumun sıkıntısını yaşayacaksınız. İşlediğiniz suçun ortaya çıkmasından tedirgin olduğunuza işaret eder.

Rüyada arabayla polisten kaçmak

Rüyada arabayla polisten kaçmak, ailenizden alacağınız destek ile sıkıntılarınızı atlatacağınıza işaret eder.

Rüyada sivil polisten kaçmak

Rüyada sivil polisten kaçmak, ortaya çıkmasından korktuğunuz bir suç işlediğinize işaret eder.

Rüyada polisten kaçıp saklanmak

Rüyada polisten kaçıp saklanmak,sıkıntılarınızdan kurtulup, yeni adımlar atacaksınız.

Rüyada hapishaneden kaçmaya çalışmak

Rüyada hapishaneden kaçmaya çalıştığını görmek, hayatınızdaki kötülüklerden uzaklaşmanızı sağlayacak olumlu gelişmeler olacak, şansınız açılacak demektir. Kimi yorumculara göre ise hilekar bir kimse ile tanışmaya ve çevreniz ile aranızın açılabileceğine işaret eder.

Rüyada hapisten kaçmak

Rüyada hapisten kaçmak, hak yolunda olacağınıza ve dinin gereklerini yerine getireceğinize işaret eder.

Rüyada başka birinin hapisten kaçtığını görmek

Rüyada başka birinin hapse düşüp oradan kaçtığını görmek, o kişi zor günler yaşıyor ve sizin yardımınıza ihtiyacı var.

Rüyada tanıdık birini hapisten kaçarken görmek

Rüyada tanıdık birini hapisten kaçarken görmek, o kimse sizden yardım talep edebilir veya buna ihtiyaç duyabilir.

Rüyada tanımadığı birini hapisten firar ederken görmek

Rüyada tanımadığı birini hapisten firar ederken görmek, sizinle tanışmak isteyen ve siz karşı özel duygular besleyen bir kimsnin varlığına işaret eder.

Rüyada savaştan kaçmak

Rüyada savaştan kaçmak, kötü yolu seçerek tövbenizi bozacak, sözünüzden döneceksiniz. Kimseye söyleyemeyeceğiniz bir sağlık problemi yaşayabilirsiniz.

Rüyada savaştan kaçtığını görmek,  aynı zamanda ev ve aile hayatının sıkıntılı geçeceğine, eş ve çocuklarına zulmettiğine, rızkın kesileceğine işarettir.

Rüyada yağan yağmurdan kaçmak

Rüyada yağan yağmurdan kaçmak, size fayda getirecek, iyi fırsatları, zafer elde etme şansını kaçıracaksınız.

Rüyada bombadan kaçmak

Rüyada bombadan kaçmak, başınıza gelebilecek bir bela gerçekleşmeden engellenecektir. Size zarar vermek isteyen kimselerin hilelerini fark edecek ve onları  engelleyeceksiniz.

Rüyada bombadan kaçtıktan sonra bombanın patlayarak insanları öldürdüğünü görmek

Rüyada bombadan kaçtıktan sonra bombanın patlayarak insanları öldürdüğünü görmek, yaşanacak kötü olayların sizi etkilemeyeceğine fakat çevrenizdeki kimselerin bu durumdan etkileneceğine işaret eder.

Rüyada bombadan kaçıp kurtulamadığını görmek

Rüyada bombadan kaçıp kurtulamadığını görmek, beklemdiğiniz, sizin dışınızda gerçekleşen bir felaketten etkileneceğinize işaret eder.

  

© 10.08.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri