Rüyada diş görmek

Rüyada diş görmek

Rüyada diş görmek, genel anlamda kötüye yorumlanır. Rüyada diş görmek, rüya tabircilerine göre birçok farklı şeyi temsil etmektedir. Rüyada görülen dişler aile üyelerini, gelirdeki artışı, kederi, gereksiz para harcamayı ve akrabalarla araya mesafe girmesini temsil etmektedir. Kimi yorumculara göre Rüyada diş görmek, rüya sahibi Peygamber efendimizin (a.s) sün­netine tabi olan kimsedir.

Rüyada diş görmek, üst çenedeki dişler baba tarafından akrabalara, alt çenedeki dişler anne tarafından akrabalara işarettir. İki tane alt çenede iki tane üst çenede bulunan dört tane diş, rüya sahibinin en yakınlarıdır. Üst çenede olan iki ön diş baba ile amcayı temsil eder, sağ taraftaki baba sol taraftaki amcadır. Baba ve amca yoksa iki erkek kardeş, erkek kardeş yoksa iki çocuk, iki çocuk da yoksa iki arkadaştır.

Diş genellikle rüyalarda sık görülen bir semboldür. En çok da dişlerin çürümesi ve dökülmesi rüyalara girer. Bu tür rüyalar genellikle kabus halini alır. Rüyalarla ilgili yapılan araştırmalarda yetişkinlerin dişle ilgili rüyaları çocuklardan daha fazla gördüğü sonucuna ulaşılmıştır. Dişi rüyada ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak yorumu da farklı olacaktır. Aşağıda diş ile ilgili çeşitli rüya tabirlerini göreceksiniz. Size en uygun olan başlığı bularak rüya yorumunuzu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Rüyada ön dişleri görmek

Rüyada ön dişleri görmek, dayı ve dayı oğulları, arka azı dişler de dedeleridir. Alt çenede bulunan iki ön diş anne ve haladır, sağ taraftaki anne sol taraftaki de haladır. Anne ve hala yoksa kız kardeşleri, kız kardeşleri yoksa iki kızıdır. Ön iki dişlerin yanında bulunan sivri dişler rüya sahibinin amca ve hala kızıdır. Alt çenedeki ön azı dişler teyze ve dayı kızı, arka azı dişler büyük annedir.

Rüyada köpek dişleri görmek

Rüyada köpek dişleri görmek, rüya sahibinin amca oğullarını simgeler.

Rüyada tertemiz ve bembeyaz dişlere sahip olduğunu görmek

Rüyada tertemiz ve bembeyaz dişlere sahip olduğunu görmek, sağlık ve sıhhatin yerinde olacağına, aile içi huzura yorumlanır.

Rüyada yeni bir diş çıkardığını görmek

Rüyada yeni bir diş çıkarmak, üst çenede ise erkek evladınız, alt çenede ise kız evladınız olacağına işaret eder.

Rüyada kürdanla dişlerini temizlediğini görmek

Rüyada kürdanla dişlerini temizlediğini görmek, hayra yorumlanmaz. Maddi zorlukların kapıda olduğuna işaret eder.

Rüyada dişlerini kaybettiğini görmek

Rüyada dişlerini kaybettiğini görmek, stresli, kaygılı ve endişeli bir dönemdesiniz. Hedefleriniz yapabileceğinizden büyük olabilir. Başarısız olmaktan, yanlızlıktan, maddi zorluklardan korkuyor olabilir misiniz? Stresiniz sırlarınızdan ve kaybetme korkusundan da kaynaklanabilir.

Rüyada damağından diş çıktığını görmek

Rüyada damaktan diş çıktığını görmek, sıkıntı ve zorluklara, bela ve musibetlere, uğursuzluklar yaşamaya yorumlanır.

Rüyada dişlerinin aralıklı olduğunu görmek

Rüyada dişlerinin aralıklı olduğunu görmek, hane içindeki huzursuzluğu, rızkın ve gelirin azalmasını simgeler.

Rüyada diş ağrısı çekmek

Rüyada diş ağrısı çektiğini görmek, hayra yorulur. Hayatınızda olumlu gelişmelerin olacağını simgeler. Rüyada diş ağrısı çekmek, kimi yorumculara göre üzüntü ve ke­derlenmeye işarettir. Rüyada diş ağrısı çeken, bir yakı­nından üzücü sözler işitir, ayrıca sıkıntıya ve kederlenme­ye de işaret eder.

Rüyada dişlerin oynadığını görmek

Rüyada dişlerin oynadığını görmek, sağlık sorunları yaşamaya, hastalığa işarettir. Rüyada dişlerden birinin oynamasıda hastalık ile tabir edilir.

Rüyada diş kanaması görmek

Rüyada diş kanaması görmek, çevrenizdeki insanların size karşı dostane duygular beslemediğine işaret eder.

Rüyada kırık diş görmek

Rüyada kırık diş görmek, ağır sağlık sorunları yaşamaya yorumlanır. Rüyada dişlerinin kırık olduğunu görmek, ciddi hastalıklar ile karşılaşacağınıza işaret eder.

Rüyada dişinin kırıldığını görmek

Rüyada dişinin kırıldığını görmek, parça parçada olsa borçlarınızı ödeyeceğinize işaret eder.

Rüyada tanıdıklarının dişlerinin kırıldığını görmek

Rüyada tanıdıklarınızın dişlerinin kırıldığını görmek, gördüğünüz kimse ile ilgili kötü haber alıp üzüleceğinize işaret eder.

Rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek

Rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek, yakında bir kötü haber alınabileceğine, ağır bir hastalık atlatmaya işarettir. Hatta bu bir ölüm haberi bile olabilir. Dişler emanet ve gizli şeylere işarettir.

Rüyada dişlerin dökülmesi yaşlanma ya da iktidarsız olma veya cinsel çekiliciliğini kaybetme duygusunu -ya da korkusunu- simgeleyebilir. Ya da bebekliğe dönmeyi (dişsizken annenizin memelerinden ve beslenmeden zevk alırdınız) ve dolayısıyla gerçeklikle yüz yüze gelmeyi reddetmeyi temsil edebilir. Ayrıca yaşamınızda yeni bir aşamanın başlangıcını simgeleyebilir.

Rüyada dişlerden birinin düştüğünü görmek

Rüyada dişlerden birinin düştüğünü görmek ise, rüya sahibinin yakınlarından birini kaybetmesine işaret eder.

Rüyada tüm dişlerinin döküldüğünü görmek

Rüyada tüm dişlerinin döküldüğünü görmek, kötü ve üzücü haber almaya işaret eder. Bazende nufusun artmasına veya bir misafire yorumlanır.

Rüyada üst dişlerin eline düştüğünü görmek

Rüyada üst dişlerin eline düştüğünü görmek, eline mal geçmesine ve erkek evlada işarettir.

Rüyada dökülen dişleri eline aldığını görmek

Rüyada dökülen dişleri eline almak, aile içi veya akrabalar arasındaki dargınlık ve kırgınlıkların sayenizde son bulacağına işaret eder.

Rüyada dökülen dişleri yere düşmeden yakalamak

Rüyada dökülen dişleri yere düşmeden yakalamak, akraba veya çevrenizden bir kimsenin kısa sürecek bir hastalık yaşayacağına ve sizin bu duruma üzüleceğinize işaret eder.

Rüyada dökülen dişleri kaybedip bulamamak

Rüyada dökülen dişleri kaybedip sonra bulamamak, dökülen dişleriniz miktarınca yakınlarınızın gurbete gideceğine işaret eder.

Rüyada dökülen dişlerin ağızdan düşmediğini ve yerlerine geri geldiğini görmek

Rüyada dökülen dişlerin ağızdan düşmediğini ve yerlerine geri geldiğini görmek, akrabalarınızın sizden hoşnut olmadığına işaret eder.

Rüyada diş çektirdiğini görmek

Rüyada diş çektirmek, zor ve sıkıntı dolu günlerin yakında olduğuna işaret eder.

Rüyada dişini çektiğini görmek

Rüyada dişini çektiğini görmek, yakınlarınız ile aranıza mesafe gireceğine, aranızın açılabileceğine işaret eder.

Rüyada birilerinin dişlerini çektiğini görmek

Rüyada birilerinin dişlerini çektiğini görmek, çevrenizden birinin yaşadığı kötü olaylardan fayda elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada dişlerinin kamaştığını görmek

Rüyada dişlerinin kamaştığını görmek, güvendiğiniz kimselerin sizi hayal kırıklığına uğratacağına işaret eder.

Rüyada dişlerinin altın ve gümüşten olduğunu görmek

Rüyada dişlerinin altın ve gümüşten olduğunu görmek, kimsenin rızkı genişler, fakirse zengin olur.

Rüyada dişlerinin çürüdüğünü görmek

Rüyada dişlerinin çürüdüğünü görmek, bereketin ve rızkın azalmasına işaret eder.

Rüyada başkalarının dişinin çürüdüğünü görmek

Rüyada başkalarının dişinin çürüdüğünü görmek, bir kimse ile gereksiz, size fayda sağlamayacak bir konuşma yapacağınıza işaret eder.

Edgar Cayce’e göre; Rüyada çürük diş görmek, yaşlanma korkusuna ya da sözleri riyayla dolu ve ilişkinizin bitmesinin kaçınılmaz olduğu birini simgeler.

Rüyada dişinin söküldüğünü görmek

Rüyada dişinin söküldüğünü görmek, sıkıntı çektikten sonra refaha çıkmaya ve ferahlamaya, çabaların sonucunda zafer elde etmeye ve huzura ermeye işaret eder.

Freud’a göre; Rüyada dişinin söküldüğünü görmek, eşcinsel eğilimlerin işaretidir

Rüyada takma diş taşımak

Rüyada takma diş taşımak, çektiğiniz acıların dış etkilerle sonlanacağına işaretidir.

Rüyada takma diş takmak

Rüyada takma diş taktığını görmek, yapacağınız bir işte başarı elde edeceğinize, istek ve arzularınıza kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada birinin takma diş taktığını görmek

Rüyada birinin takma diş taktığını görmek, çevrenizde bulunan herkese güvenmemelisiniz. Çevrenizde iki yüzlü, riyakar kimselerin olduğuna ve size zarar verebileceğine işaret eder.

  

© 25.05.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri