Rüyada Cebrail A.s. görmek

Rüyada Cebrail A.s. görmek

Rüyada Cebrail A.s. görmek, melik’in sefir ve elçisine ve sırlarını bildirdiği emin kimsesine ve kadının erkek çocuğa hamile olmasına delalet eder. Rüyada Cebrail (A.S.) görmek, ilme, sırları sahibine bildirmeye, ölüme yaklaşmış olan kimsenin halen kendisine hayat bulduğuna delalet eder.

Rüyada Cebrail A.s. görmek, rüya sahibi her ne kadar uzun ömürlü olursa olsun sonunda şehit olarak ölmesine delalet eder. Rüyada Cebrail A.s. görmek, murada ermektir. Amaca ve arzuya kavuşmaya da yorumlanır.

Rüyada Cebrail (A.S.)’ı gören kafir ise, şiddete, korkuya ve azaba delalet eder.

Rüyada Cebrail (A.S.)’ın sûretinde olmak

Rüyada Cebrail (A.S.)’ın sûretine girmek, rüya sahibi kimse, cömert, hayır ve bereketi çok biri olur.

Rüyada Cebrail (A.S.)’ın kendine selam verdiğini görmek

Rüyada Cebrail (A.S.)’ın kendisine selam verdiğini görmek, kadri yüce, medhe layık büyük bir âlim olur ve arkadaşları arasında aziz ve muhterem olur.

Rüyada Cebrail A.s’ı gülümserken görmek

Rüyada Cebrail A.s’ı gülümserken görmek, kimsenin ilmi artar, müjdeli bir haber alır.

Rüyada Cebrail (A.S.)’ı kederli görmek

Rüyada Cebrail (A.S.)’ı kederli görmek, kederinden kurtulur. Hacca gitmemiş ise, hacca gitmek nasip olur. Kimi yorumculara göre Rüyada Cebrail A.s’ yi üzüntülü gören şiddet ve azapla karşılaşabilir.

Rüyada Cebrail (A.S)’dan yiyecek bir şey almak

Rüyada Cebrail (A.S)’dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasına delalet eder.

Rüyada Cebrail ve Mikail (A.s)’a düşmanlık yapmak

Rüyada Cebrail ve Mikail A.s’a düşmanlık yaptığını görmek, o kimsenin görüş ve fikri Yahudilerin cebriyecilik görüşü ve fikrini müvafık bulunmasına ve Allah’ın (C.C.) emrine muhalif olan ve kendisine nimet ve ukubet ve cezalandırılması icab eden işleri yapmasına delalet eder.

Rüyada Cebrail A.s’ı şen olarak kendisine bir öğüt veya vasiyete veya müjdeye ait söz söylediğini görmek

Rüyada Cebrail A.s’ı şen olarak kendisine bir öğüt veya vasiyete veya müjdeye ait söz söylediğini görmek, o kimse, şeref, güç ve müjdeye kavuşacaktır. Eğer o kimse mazlum ise yardım edilir, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa korkusundan kurtulur. Eğer üzüntülü ise üzüntüden kurtulur. Hac etmemiş ise hacca gidebilir.

Rüyada Cebrail (A.S.)’ı neşeli olarak kendisine bir mevziye, nasihata yahut vasiyete yada müjdeye ait söz söylediğini gören, şeref ve izzete, kudret ve müjdeye nâil olur. Eğer o kimse mazlum ise, yardım edilir; hasta ise şifa bulur; korkuyorsa, korkusundan emin olur.

  

© 27.01.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri