Rüyada cami veya mescit görmek

Rüyada cami veya mescit görmek, zenginliğe delalet eder ve dindarlığa işarettir diye yorumlanır. Rüyada cami ile ilgili rüyalar genellikle iyiye ve hayra yorumlanır. Rüyada camide namaz kıldığını görmek her işinizin düzeleceğine ve işlerinin yolunda gideceğine yorumlanır. Rüyada camiye cemaatte gittiğini gören kimse ise, eğer bekar ise iyi ve mükemmel bir kadınla evleneceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada mescit görmek
Rüyada mescit görmek, yüksek ihsana işarettir. Meslek seçimi arifesindeyseniz, tercihinizin hukuk gibi adaletle ilgili bir disiplin olması yönünde uyarı olabilir.

Rüyada yıkık mescit görmek
Rüyada yıkık mescit görmek, Önemli bir şahsiyete ilişkin kötü haberi temsil eder.

Rüyada kalabalık halde mescite girmek
Rüyada kalabalık halde mescite girmek, Düğün, nişan, sünnet vs. ile tabir edilir.

Rüyada cami görmek
Rüyada cami görmek, din ve iman ile yorum­lanır.

Rüyada bir mescidi veya camiyi tamir ettirdiğini görmek
Rüyada bir mescidi veya camiyi tamir ettirdiğini görmek, hayırlı bir evlilik yapacağına, rızkının bol olmasına, evla­da işarettir.

Rüyada camide namaz kıldığını görmek
Rüyada camide namaz kıldığını görmek mura­dına ermektir.

Rüyada mescid veya camide mum ya da kandil yak­tığını görmek
Rüyada mescid veya camide mum ya da kandil yak­tığını görenin evladı dindar olur.

Rüyada caminin minaresinin yı­kılmış olduğunu görmek
Rüyada caminin minaresinin yı­kılmış olduğunu görmek o yerde felakete işarettir.

Rüyada bir camide cemaatle namaz kıldığını görmek
Rüyada bir camide cemaatle namaz kıldığını görmek, ummadığınız kişilerden yardım ve iyilik göre­ceğinize, Allah’ın rahmetine mahzar olacağınıza işarettir.

Rüyada şehir cami görmek
Rüyada şehir cami görmek, kale olarak da yorumlanır; ana, baba, hoca ve öğretmen gibi kendisine itaat lazım olan herkese delalet eder.

Rüyada cami veya mescit yaptırmak
Rüyada cami veya mescit yaptırmak, iyi ve mutlu bir evlilik, kâr ve kazancın çoğalacağına, kısmetlerin açık olacağına habercidir.

Rüyada cami görmek, Cabir’ül-Mağribi’ye göre: Rüyada bir mescit yaptığını gören dindar bir kadın ile evlenir. Kendisini cami, mescit veya medresede ve etrafı güller, çiçekler, yeşilliklerle çevrili olarak gören hakkında kötü düşünceler oluşsa da daha sonra durumun yanlışlığı anlaşılır.

İbn-i Sirin’e göre: Rüyada cami, mescit veya medrese onardığını yahut yaptığını gören kimse, uyanıkken ya bunlardan birini onarır veya inşar eder, ya güzel bir amel işler, ya yeterliyse karar ve etki sahibi olacak bir makama gelir, ya güzel bir kadın ile evlenir, ya din yolunda sadaka verir, hacca gider ya da umumun faydasına bir şey yapar.

 

Nabluslu Abdulgani’ye göre: Rüyada cami veya mescit görmek âlim bir kimseyle, camim ya da mescidin kapıları âlim ve mescit hademeleriyle tabir olunur.

 

İbn-i Kesir’e göre: Rüyada cami ve mescide girmek, çarşıya ve ticarete de delalet eder.

  

© 25.05.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri