Rüyada ayak görmek

Rüyada ayak görmek
Rüyada ayak görmek, ruhsal ve duygusal dengedir. Sağlık ve sevince işarettir. Değişikliğe neden olacak bir adım atmanızı ya da kendinize yeni bir yön vermenizi ima eder. Rüyada ayak görmek, aynı zamanda rüya sahibinin iyi bir işe sahip olduğuna ve işlerinde güvenilir olduğuna delalet eder. Geniş rızka, iyi bir işe, işinde sebat etmeye, malının ve mülkünün devamlı olmasına ve yolculuğa işarettir.

Jung’a göre, Rüyada ayak görmek, maddi dünyayla ilişki anlamı taşımaktadır. Rüyada ayak veya ayaklar görmek, yalnız veya kalabalık olarak yolculuğa çıkılacağını anlatmaktadır. Ayrıca rüyada ayak görmek, kişinin servetinin devamlı olmasına da işarettir.

Eric Ackroyd’a göre: Rüyanız size ayaklarınıza bakmanızı söylerken, yaşamınızın yönüne ya da yönsüzlüğüne bakmanızı söylüyor olabilir.

Rüyada birden fazla ayak görmek
Rüyada birden fazla ayak görmek, hayırlıdır. Rüyada fazla ayağı olduğunu görmek, kısa yolculuğa, maddi kazancın artmasına, zenginliğe, hasta için şifa bulmaya, hayırlı habere yorumlanır. Rüyada fazla ayağı olduğunu gören sıkıntılardan kurtulur. Bereketi artar rızkı çoğalır.

Rüyada görülen bir ayak ya da ayaklar erkek ya da kadın cinsel organlarını simgeleyebilir. (Freud, güçlü bir kokusu olduğunu ve yetişkinlikte böyle bir kokunun kötü karşılanmasına karşın çocuklukta cazip geldiği için ayağın cinsel organa benzediğini söyler.)

Rüyada kadın ayağı görmek
Rüyada kadın ayağı görmek planlanan işleri olmasına erkek ayağı görmek ise planların boşa çıkacağına yorumlanır.

Rüyada ayak tabanını görmek
Rüyada ayak tabanını görmek, aldığınız bir iş teklifi üzerine kısa bir yolculuğa çıkacağınıza, bu yolcu­luğun sonunda kâr ve kazancınızın artacağına, işarettir.

Rüyada ayağının demirden olduğunu görmek
Rüyada ayağının demirden olduğunu görmek ise ömrün uzun olacağına işaret eder.

Rüyada ayağının camdan olduğunu görmek
Rüyada ayağını camdan görmek ömrün kısa olduğuna işarettir.

Rüyada ayağının güzel olduğunu görmek
Rüyada ayağın güzelliği iman güzelliğine işaret eder. Rüyada ayağının güzel olduğunu görmek, o kişinin din ve dünyasının güzel olduğunu anlatır.

Rüyada ölen kişinin ayaklarını güzel görmek
Rüyada ölen kişinin ayaklarını güzel görmek, onun cennette olduğuna işaret eder.

Rüyada ayak izi görmek
Rüyada ayak izi görmek, anlaşılma isteğine işaret eder.

Rüyada topal ayak görmek
Rüyada topal ayak görmek, acı habere işaret eder.

Rüyada kıllı ayak görmek
Rüyada kıllı ayak görmek, hayırlıdır. Bir konuda aklanacağınıza, beklediğiniz haberin hayırlı olarak geleceğine yorumlanır.

Rüyada yalınayak gezmek
Rüyada yalınayak gezmek, ka­zancın artmasına, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir.

Rüyada ayak öpmek
Rüyada ayak öpmek, alçakgönüllüğü simgeler.

Rüyada ayak parmağı görmek
Rüyada ayak parmağı görmek, yeni kardeşe işaret eder.

Rüyada ayak uzatmak
Rüyada ayak  uzatmak, uzun bir ömüre yorumlanır.

Rüyada ayak yıkamak
Rüyada ayak yıkamak, düzenli ve bol çocuklu hayatatınız olacağına işaret eder.  Rüyada banyoda ayak yıkamak, olumlu ve güzel gelişmelerin gerçekleşeceğine işaret eder. Malınıza sahip çıkıp zenginliğinizi arttıracaksınız.

Rüyada kötü ayak kokusu almak
Rüyada ayağının kötü koktuğunu görmek, hakkınızda hoşunuza gitmeyecek dedikodular çıkabilir. İç huzurunuz kaçabilir. Bulunduğunuz durumlar sizi zor durumda bırakabilir. Attığınız adımları dikkatli atmalısınız.

Rüyada geri geri giden ayaklar görmek
Rüyada geri geri giden ayaklar görmek, gerçek yaşamda ilerleme kaydetmiyorsunuz -kişi olarak gelişmiyorsunuz- fakat daha önceki bir aşamaya geriliyorsunuz anlamına gelebilir.

Rüyada sağa ya da sola, saat yönüne ya da saat yönünün tersine giden ayaklar görmek
Rüyada sağa ya da sola, saat yönüne ya da saat yönünün tersine giden ayaklar görmek, Ayaklar yaşamınızın dayandığı şeyi simgeleyebilir. Belki de rüya temel davranış ve değerlerinize eleştirel bir gözle bakmaya zorluyordur.

Rüyada ayağının ağrıdığını görmek
Rüyada ayağının ağrıdığını görmek, rüya sahibinin malında eksilme olacağını ve gitgide gücünün azalacağına işaret eder.

Rüyada ayağın kırıldığını görmek
Rüyada ayağın kırıldığını görmek, mal, mülk veya para kaybına işaret eder.

Rüyada ayak ezmek
Rüyada ayak ezmek, çöküntü olarak yorumlanır.

Rüyada ayağının aksadığını görmek
Rüyada ayağının aksadığını görmek ise kısmete yorulur. Bekar kimse için mutlu bir evlilik isteği içinde olduğuna işaret eder.

Rüyada ayak kesmek/ kesildiğini görmek
Rüyada ayak kesmek/ kesildiğini görmek, mal kaybına işaret eder. Günahlarınızdan dolayı tövbe etmelisiniz.

Rüyada ayak kesilmesi görmek
Rüyada ayak kesilmesi görmek, sizi çok etkileyecek uzun süreli bir sağlık problemi yaşamaya, işlerinizin yolunda gitmeyeceğine, hatalarınızdan dolayı işte başarızılığa  işaret eder.

Rüyada ayağının kesildiğini görmek veya rüyada kesik bir ayak görmek
Rüyada ayağının kesildiğini görmek veya rüyada kesik bir ayak görmek, bazen işinizde çabalarınızın karşılığı olarak başarı elde edeceğinize ve ödüllendirileceğinize yorumlanır.

 

Yorum kısmından rüyalarınızı bizlere sorabilirsiniz.