Rüyada ateş görmek

Rüyada ateş görmek

Rüyada ateş görmek, genel olarak hayra yorulur. Aydınlık günlere, gizlenmiş ve saklı kalmış şeylerin aydınlanmasına, sırların açığa çıkmasına, karanlıkların aydınlanmasına, bolluk ve berekete işarettir. Rüyanızın detayları rüyanızın iyi mi, yoksa kötü mü yorumlandığını anlamanızda fayda sağlayacaktır. Neler hissettiğiniz, zarar görüp görmediğiniz, başkasının zarar görüp görmediği, ateş yakmanızın sebebi, ateşin sonucu gibi..

Rüyada ateş görmek, rüya sahibinin zor işleri kolaylaşır, engelleri ve zorlukları azalır şeklinde yorumlanır. Rüyada ateş görmek, düşmana ve kötülüğe galip gelmeye, sıkıntıların üstesinden gelebilmeye ve o güce sahip olmaya, sevince işaret eder.

Rüyada ateş görmek, kimi yorumculara göre dini acıdan bakılınca günaha, beşarete, sakıncaya, savaşa, hastalığa işaret eder. Rüyada ateş görmek, hasret ve hapisle yorumlanır. Duygusal yönden tükenmeyi işaret ettiği de söylenir.

Rüyada ateş görmek, güneşle ve yoğun tutkuyla ilişkili erkeksi bir simgedir. Kötülüğe üstün gelen iyilik anlamı taşır. Karanlığı aydınlattığı, korkutucu gölgeleri uzaklaştırdığı düşünülür. Bazı evreler ve toplumlarda erkek tohumu ile özdeşleştirilen ateş, gene erkek karakterli hava ile güçlenmekte ve harlanmaktadır. Ama dişi cinsiyetli su’ya karşı son derece duyarlıdır, hemen ‘söner’…

Rüyada ateş ile bir yerini yakmak

Rüyada ateşle bir yerini yakmak, rüya sahibinin zekatını doğru vermesine, malının- mülkünün zekatını vermeye işaret eder.

Rüyada ateş ve duman görmek

Rüyada ateşle duman görmek, rüya sahibi birilerinden hediye alır.

Rüyada dumansız ateş görmek

Rüyada dumansız ateş görmek, rüya sahibi güçlü ve büyük insanlara yakın olur, bağlanmış- gerçekleşmesi zor işleri açılır ve kolaylaşır. Kimi yorumculara göre Rüyada dumansız ateş görmek, güç ve kuvvete, iktidara ve alim kimselerle beraber olmaya işarettir.

Rüyada parlak ateş görmek

Rüyada parlak ateş görmek, aydınlık bir geleceğe, itibar ve saygınlık kazanacağınıza yorumlanır.

Rüyada büyük ve parlak ateş görmek

Rüyada parlak ve büyük ateş görmek, rüya görenin kısa bir süre içinde zenginlik, güç ve mevki sahibi olacağına işarettir.

Rüyada ateş yakmak

Rüyada ateş yakmak, büyük başarı elde etmeye bu sayede takdir toplamaya, övgü almaya, saygınlık kazanmaya, yetki ve makam sahibi olmaya yorumlanır.

Rüyada çakmak ile ateş çakmak

Rüyada çakmakla ateş çakmak, sağlık ve bir işin veya sırrın gerçeğini ortaya çıkarıncaya kadar o işi denetleyeceğinize, peşini bırakmayacağınıza işarettir. Rüyada bir kadın rüyada ateş çakıyorsa, erkek çocuk doğuracak demektir.

Rüyada evde ateş yakmak

Rüyada evde ateş yakmak, deneyimlerinizden ve bilginizden dolayı hane içinde ve işinizde söz sahibi olacağınıza işaret eder.

Rüyada evini ateş ile yakmak

Rüyada evini ateşle yakmak, rüya sahibi kimsenin evi harap olur. Hatalarınızdan dolayı hane içi büyük huzursuzluklara, tartışmalara ve ayrılıklara işaret eder.

Rüyada evinden ateş çıktığını görmek

Rüyada evinden ateş çıktığını görmek, rüya sahibi kuvvet ve başarıya ulaşır.

Rüyada evine ateş düştüğünü görmek

Rüyada evine ateş düştüğünü görmek, bolluk ve berekete, ucuzluğa, geçim kolaylığına işaret eder. Rüyada evine ateş düştüğünü görmek, aynı zamanda vefat haberi almaya ve üzülmeye de işaret eder.

Rüyada dağ başında ateş yaktığını görmek

Rüyada dağ başında ateş yakmak, gurbetten evine döner. Rüyada bir dağ başında ateş yakmak, rüya sahibi kimse kimi yorumculara göre, Allah’a manevi olarak yaklaşır.

Rüyada üşüyüpte ateş yakmak

Rüyada üşüyüp ateş yakmak, rüya sahibi kimse fakir ise zengin olur. Bekar ise evlenir.

Rüyada kış günü ateşle ısınmak

Rüyada kış günü ateşle ısınmak, aydınlık bir geleceğe ve o kişinin cennete gideceğine işaret eder.

Rüyada ateş yakan birini görmek

Rüyada ateş yakan bir kimse görmek, rütbe sahibi makam ve mevkice yükselmiş insanlarla aynı ortamda bulunmaya, bilim öğrenmeye arzulara kavuşmaya işarettir.

Rüyada ateşe odun atmak

Rüyada ateşe odun atmak, Allah yolunda olmaya, sıkıntılardan kurtulmaya, şifa bulmaya, güzelliklere yorulur.

Rüyada ateşe bakmak

Rüyada ateşe bakmak, alacağınız bir haber nedeniyle üzüleceğinize yorumlanır.

Rüyada kalbinin ateşle yandığını görmek

Rüyada kalbinin ateşle yandığını görmek, büyük aşk yaşamaya, aşk acısıyla kavrulmaya işaret eder.

Rüyada ağaç yandığını görmek

Rüyada ağaç yandığını görmek, hayatınızdaki değerli, saygın bir kimseyi kaybedeceksiniz.

Rüyada ateşe zorla atılmak

Rüyada ateşe zorla atılmak, hapse, icraya, mahkumiyete işaret eder..

Rüyada ateşe atılıp yanmak

Rüyada ateşe atılıp yanmak, bir musibete, belaya uğramaya, tehlikeli işlerin içine girmeye, tutsaklığa, sıkıntıya işaret eder.

Rüyada ateşin içinden geçmek

Rüyada ateşin içinden geçmek, büyük sıkıntılar yaşayacak ve üstesinden geleceksiniz. Canınız çok yanacak, çok üzüleceksiniz ancak hepsi bir süre sonra geçecek. Gönlünüzü kaptırdığınız kişi veya değer verdiğiniz bir dostunuz sizi hayal kırıklığına uğratabilir ve çok üzebilir, yüreğiniz yangın yeri olsada siz dimdik ayakta kalmayı başaracaksınız. Sorunlarla boğuşacaksınız ancak sonunda üzüntü ve sıkıntılara galip gelmeyi ve mutlu olmayı, yaralarınızı sarmayı başaracaksınız.

Rüyada ateşin içinden geçip hiç zarar görmemek

Rüyada ateşin içinden geçip hiç zarar görmemek, çok büyük tehlikeler veya belalar atlatacaksınız ancak burnunuz bile kanamayacak. Dikkatli olmanızda fayda var.

Rüyada gökten ateş indiğini görmek

Rüyada gökten ateş indiğini görmek, o yere bir musibetin, belanın geleceğine işarettir.
Rüyada gökyüzünden ateşler düştüğünü görmek, aynı zamanda hastalığa ve ölüme işaret eder.

Rüyada gökyüzünden evlerin üzerine ateş düştüğünü görmek

Rüyada gökten ateşlerin evlerin üzerine düştüğünü görmek, hane içinde bir kimsenin vefatı ile açıklanır.

Rüyada ateş içinde oturmak

Rüyada ateşin içinde oturmak, sıkıntı ve zorluk içinde olduğunuza, artık çok bunaldığınıza işaret eder..

Rüyada denizde ateş görmek

Rüyada denizde ateş görmek, yakında sevineceğiniz bir haber alacaksınız, sağlıklı bir hayat sürecek ve hayırlı işler yapacaksınız. Arzu ettiğiniz güce kavuşacak, bol kazanç elde edecek, huzura ereceksiniz. Nadiren bazı yorumcular, korkularınızın gerçekleşmesine, iş nedeniye üzüntü yaşamaya, maddi sıkıntıya yorumlamışlardır.

Ulemalar derki; çekilen sıkıntıların nihayetinde istediğiniz kazancı elde edeceksiniz veya dört gözle beklenen sevinçli haberi alacaksınız.

Rüyada yangın görmek

Rüyada yangın görmek, iyi bir kariyer, bolluk, kalite olarak yorumlanır…

Rüyada ateş yemek

Rüyada ateş yemek, harama el uzatmaya, günaha girmeye yorumlanır..Hatalarınız size büyük zarar verecek.

Rüyada elinde ateş tutmak

Rüyada elinde ateş tutmak, güç ve kuvvet sahibi olmaya yorumlanır.

Rüyada elinde veya avucunun içinde ateş tutmak

Rüyada elinde veya avucunun içinde ateş tutmak, kişi devletten yardım görür veya devlet işine girer. Bazı yorumculara göre eğer kendinizi kontrol etmezseniz bazı yanlışlar yapacağınıza ve bu yanlışlar sonucunda çok büyük zararlar göreceğinize delalettir.

Rüyada çöl ateşi görmek

Rüyada çöl ateşi görmek, yalnızlığa işaret eder.

Rüyada tandır ateşi görmek

Rüyada tandır ateşi görmek, çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada kamp ateşi görmek

Rüyada kamp ateşi görmek, gençlik hevesileriniz olduğuna, gençliğinize özlem duyduğunuza işaret eder..

Rüyada ateş üstünden atlamak

Rüyada ateş üstünden atlamak, cenneti müjdeler.

Rüyada ateş üstünde yalınayak yürümek

Rüyada ateş üstünde yalınayak yürümek, başlangıçta imkânsız görünse de bir şeyi başarma yeteneğine sahip olmayı simgeler. Aynı zamanda çok büyük zorluklar ile boğuşmaya ve zorlukların üstesinden gelebilecek güce sahip olmaya işaret eder.

Rüyada ateş üstünde yürümek, kimi yorumculara göre, bu rüyayı görme nedeniniz şuan ateşli bir hastalık geçiriyor olmanız veya çok yakın bir zamanda hastalanacak olmanız.

Rüyada ateş üstünde yürümek

Rüyada ateş üstünde yürümek, kimi yorumculara göre eğer ateşin üstünde yürüyüp ayağınızı karaya basarsanız, kurtuluş günü yakındır.. Eğer rüyada ateşin üstünde kalır ve bir yere kaçamazsanız, gerçekleşmesini beklediğiniz şey olmayacak ve bu size acı verecek demektir. Eğer rüyada ateşin üstünde durmanıza rağmen ayağınız yanmıyorsa hiçbir şeyi kendinize sorun etmeyecek, bunun da size mutluluk getireceği düşünülür.

Rüyada ateşte et kızartmak

Rüyada ateşte et kızartmak, dedikoduya maruz kalmaya, fitne fesada, sıkıntıya düşmeye işaret eder.

Rüyada ateşte alev olmadığını görmek

Cabir’ül-Mağribi’ye göre; Rüyada ateşte alev olmadığını görmek, düşmanlığa işaret eder.

Rüyada ateşte alev olduğunu görmek

Rüyada ateşte alev olduğunu görmek, hastalık yüzünden sıkıntıya delalet eder.

Rüyada ateşi söndürmeye çalışmak

Rüyada ateşi söndürmeye çalışmak, korkularınızın üstüne gidecek cesarete sahipsiniz. Hayatınızı iyileştirmek ve güzelleştirmek için, sıkıntılarınızı aşmak için çok çabaladığınıza işaret eder.

Rüyada ateş söndürmek

Rüyada ateş söndürmek, kullanılmayan kişisel bir enerjiniz var. Yeteneklerinizin sizde farkında değilsiniz veya şartlar yeteneklerinizi kullanmanıza engel teşkil ediyor. İlk olarak sorgulamanız gereken şey kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Bazen Rüyada ateş söndürmek, adım adım yaklaştığınız başarıya ve isteklerinize bir adım daha yaklaşacağınıza, güzel fırsatlar yakalayacağınıza yorumlanır. Önünüze çıkan fırsatları doğru değerlendirebileceksiniz. Aynı zamanda Rüyada ateş söndürmek kısmetin ve şansın açıldığına, güzel haberler almaya işaret eder.

Rüyada çevreye zarar veren bir ateşi söndürmek

Rüyada çevreye zarar veren bir ateşi söndürmek, o çevredeki sorunlara çare olmaya, sıkıntıların aşılmasında yardımcı olunacağına işaret eder.

Rüyada ateş topu görmek

Rüyada alev topu görmek, zenginliğe, servete konmaya, bu hayattan zevk alacağınıza işaret eder.

Rüyada ateşe tapmak

Rüyada ateşe tapmak, insanlar çağlar boyunca, şu ya da bu gerekçe ile çeşitli amaçlarla ateşe ilgi duymuştur; bunlardan günümüze uzananları dahi bulunmaktadır. Parabolik mercek yardımıyla ve güneş ışınlarıyla yakılan olimpiyat meşalesi, kiliselerdeki, türbelerdeki mum yakma geleneği, doğum günlerinden pastanın üzerine dikilen mumların yanması gibi birçok örneği bulunmaktadır. Mecusi toplumunda insanlar ateşgede’lerde yaktıkları ve gece-gündüz hiç söndürmedikleri ateşe yüzyıllar boyu tapınışlardır. Bu tapınmanın amacı, insanın kendini kuvvetlinin, yani ateşin yerine koyarak onunla aynileşmek suretiyle tatmin olmasıydı. Kısa sözün özü, sığınabileceğiniz, güvenebileceğiniz, açılabileceğiniz birisine/birilerine ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelmektedir.

Cafer’i Sadık’a göre; Rüyada ateşe tapmak, Bu rüya üç türlü yorumlanır: Yalan, yalancı, hilekâr ve ikiyüzlü insan; bozguncu ve düzenbaz kadın olarak yorumlanır.

  

© 28.02.2020 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri