Rüyaların Faydaları

Rüyaların Faydaları

Cenab-ı Allah yarattığı her şeyi bir hikmete göre yaratmıştır  hiçbir şey tesadüf değildir. Rüya da bir hikmete göre yaratılmış, insanın hayatına girmiştir.

İnsan bütün yaratıklarla ilgili şekilde yaratılmıştır. Bir kedinin hazin ölümünden, sevdiğimiz çiçeğin solmasına kadar her şey bizi ilgilendirir. Sevdiklerimizle olan ilişkilerimiz bize sürekli huzur veya endişe verir. Hiçbir zaman tekdüze hayat sürmeyiz. Bu etkilenmelerden ruhumuz çok etkilenir. Uyanıkken birçok şeyden etkilenen ve sinir sistemi bozulan kişi, rüyalar vasıtasıyla boşalır, deşarj olur.

İnsanların uyanıkken yapmak istedikleri fakat yapamadıkları şeyleri rüyalarında yapmaları, bir derece rahatlatır, moral verir. Hiç çocuğu olmayan bir kadının rüyasında çocuğunun olması ya da çok yoksul birinin rüyasında evinin ve çok parasının olduğunu görmesi onu mutlu eder.

İkaz niteliğindeki rüyalar ise, sahibinin tövbe etmesine, işlediği günahlardan vazgeçmesine vesile olabilir. Kalbi açık, ruhu yükselmeye müsait olan olgun kimseler de bu dar alemde göremedikleri güzellikleri rüyasında görebilirler. Bazen de rüya, o kişi için ermişlik mertebesine geçer.

 

© 07.03.2021 RuyaveRuya.COM | | İslami Rüya Tabirleri